2008.03.01. 17:53

Pontot rabolt az éllovastól a Paks!

A Paksi FC csapata meglepetésre, de teljesen megérdemelten pontot szerzett az MTK otthonában (1–1) a labdarúgó Soproni Liga 17. fordulójának szombati meccsén.

R. G.

A paksiak gólját a szerdai Ligakupa-meccsen duplázó Báló Tamás szerezte a 28. percben, amit Kanta József a 78. percben egyenlített ki. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a paksiak középpályását, Weitner Ádámot a 91. percben második sárga lapja után kiállította Kassai Viktor játékvezető.

MTK Budapest–Paksi FC 1–1 (0–1). Hidegkuti-stadion, 500 néző. V: Kassai. MTK: Végh Z.– Horváth L., Bajúsz, Pintér Á., Pollák– Kulcsár T. (Kecskés, 61.), Zsidai (Pátkai, a szünetben), Szabó Á.– Hrepka, Kanta J., Lencse (Molnár, 74.). Edző: Garami József. Paks: Kovács A.– Kriston, Éger, Salamon, Hanák– Belényesi, Zováth, Böde (Tamási, 71.), Báló (Buzás, 79.)– Kiss T. (Weitner, 81.), Tököli. Edző: Gellei Imre.
Gól: Kanta (78.), illetve Báló (28.). Piros lap: Weitner (91.).