2009.03.20. 20:50

Harmincöt percig tartotta a lépést a KSC a Fotonnal

Harmincöt percig tartotta a lépést a KSC Szekszárd Győrben a Foton ellen a női kosárlabda NB I alapszakaszának utolsó meccsén.

TEOL

SEAT Foton Győr–Atomerőmű-KSC Szekszárd 83–64 (23–25, 20–13, 21–17, 19–9). Győr, 100 néző. V: Tóth K., Németh Cs. Foton: Borovicková 7/3, Fűrész D. 8, VIDA 14/9, Imbergerová 7/3, RADUNOVICS 20/3. Csere: KELLER A. 11, Kovács K. 9/3, Izsák 1, Antolovics 6. Edző: Tapodi Péter. KSC: Tamis 7/3, BÁLINT R. 13, Tamás R. 4, WILSON 10/3, Jevtusenko 4. Csere: SZAVERCSENKO 12, BOZÓKI 14/3, Hajdu Zs., Papp A. Edző: Ujhelyi Gábor.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 13–14, 15. p.: 31–31, 25. p.: 55–45, 35. p.: 71–62.
Kipontozódott: Jevtusenko a 32. percben.

Végig nagyon jól tartotta magát a Szekszárd, a 35. percben is még csak kilenc pont volt a különbség a felek között. Két támadásban eladott labda azonban elég volt, hogy a Foton meglépjen, s az egyoldalúan bíráskodó játékvezetők is a győrieket segítették. Az alapszakaszt a 9. helyen fejezte be a KSC együttese.

Ujhelyi Gábor, a KSC edzője: – Azzal, hogy Jevtusenko gyorsan összeszedte négy faultját, nehéz helyzetbe hozta a csapatot. A hazaiak palánk alatti agresszív játékával nem tudtunk mit kezdeni.