2010.10.11. 13:07

A rutin győzött a lendület és a fiatalság felett

A nyári Sió Kupa után ismét kikapott a KSC Szekszárd a Ferencvárostól. Ezúttal azonban csak 11 pont lett a különbség.

Máté Dóra

Nagyon jól kapta el a rajtot az Ujhelyi Gábor dirigálta szekszárdi együttes, az első negyed derekára már hat pontos előnyre tettek szert. Egymás után szórták a kosarakat, és kihasználták a jobb erőkből álló ellenfelük hibáit. A második negyedben azonban ocsúdni látszott a kissé álmosan kezdő Fradi, sikerült felzárkózniuk, majd a szünet előtt a vezetést is átvették. A mérkőzés folyamán először.

A fordulás után a zöld-fehér alakulat nagyon jól kapta el a rajtot, megállíthatatlanul hatoltak át a szekszárdiak védelmén, és ezúttal ők használták ki könyörtelenül a hibákat. Amiből akadt is bőven, ugyanis Ujhelyi lányai sorra adták el a labdákat. Úgy tűnt a hazaiak teljesen elveszítették a mérkőzés eleji lendületüket. Hét perc alatt mindössze kettő pontot sikerült szerezniük.

Az atomosok trénere ekkor időt kért, és megpróbálta felrázni a kissé szétesett csapatát, de a tíz gólos hátrány csak nem akart fogyni. Elégedetlenkedtek is a nézők, a találkozó elején mutatott játék alapján jobb befejezésre számítottak. Annak ellenére bizakodtak a drukkerek, hogy a nyáron a Sió kupán egyszer már vereséget szenvedtek a tapasztaltabb játékosokat felsorakoztató fővárosiaktól. A szekszárdi lányok becsülettel végigküzdötték a meccset, de Ujhelyi Gábor mérkőzés utáni nyilatkozata mindent elárul. A rutin ismét győzedelmeskedett.

Ujhelyi Gábor: –Van még mit tanulni...
Farkas Sándor: –A második félidőben úgy jöttünk ki, ahogy mindig is szeretném, és a jó kezdés eldöntötte a mérkőzést.

Ezt hozta a találkozó

Az eredmény alakulása. 5. perc: 12–6, 15. p.: 31–29, 25. p.: 41–51, 35. p.: 58–70.

Kipontozódott: Demeter A. a 40. percben.

Ujhelyi Gábor: – Van még mit tanulni…

Máté Dóra Ezt hozta a találkozó Női NB I. Atomerőmű-KSC Szekszárd–Nanette-FTC 69–80 (21–17, 18–24, 12–20, 18–19). Szekszárd, 250 néző. V: dr. Vígh, Jurák. Szekszárd: Medgyessy 7, Demeter 3, SZEMERÉDI 15/3, Vincze A. 11, VINCZE V. 12. Csere: Turcsinovics 8, Jevtusenko 4, Szavercsenko 9/3, Tamás R. Edző: Ujhelyi Gábor. FTC: DARIDA 6, RUJÁK 17, SZLIMÁK 20/3, Russai 10/3, Varda 7. Csere: Reiner 6, Hegedűs 9/3, Fülöp 1, Kováts 4, Lantos. Edző: Farkas Sándor.

Ujhelyi Gábor: – Van még mit tanulni… -->