2010.10.11. 12:04

Brooks Sales hibátlanul teljesített

Az Atomerőmű SE megizzadt az első félidőben kifejezetten jól játszó újonc Szeged ellen a 2010/2011-es NB I-es férfi kosárbajnokság nyitányán. Brooks Sales hibátlan teljesítménnyel rukkolt elő.

Rónai Gábor

Nem hozta lázba a paksi drukkereket a kosárbajnokság nyitánya. Jó, ha hatszázan ültek a lelátón a Szeged ellen. Egy négyszeres bajnok és négyszeres kupagyőztes sokkal több nézőt érdemelne, még akkor is, ha a felkészülési meccsek eredményei azt sugallták, nem igazán acélos az idei ASE. Kétségtelen, a paksiak 12 edzőmeccsük közül csupán hármat nyertek meg (BC Mures, Kecskemét, Pécs), miközben nagyon simán, több mint 40 ponttal kikaptak például a bajnokesélyes Albacomptól.

Horváth Imre, az ASE edzője nem győzte hangsúlyozni a felkészülés alatt, hogy idő kell az utóbbi évtized legnagyobb átalaulásán áteső gárdának, a szurkoló azonban olyan, hogy showt, győzelmet akar, nem érdekli, hogy fiatal, öreg, magyar, vagy külföldi kosaras alkotja kedvenc csapata keretét. Egy a lényeg, a győzelem.

A paksiak szakvezetője gondterhelten ült a kispadon a meccs előtt, s amikor arról kérdeztük mit remél, egyből rávágta, győzelmet, no meg azt, hogy Brooks Sales végre megmutassa, hogy miért is lehet ő a 2010/2011-es bajnoki idény egyik legjobb légiósa.

A 30 éves amerikai center az edzőmeccseken nem teljesített rosszul, de a paksiak „Pipije” úgy véli, ha valakitől, akkor tőle elvárható az extra teljesítmény. Lehet, hogy Sales meghallotta az edzői kritikát, hiszen úgy játszott, mint aki ezen a meccsen próbálja eladni magát a Chicago Bullsnak. Közelről, távolról, büntetőből is haláli nyugalommal célzott, a palánkok alatt úgy forgatta be a nála magasabb, szálkásabb McKenzie-t, ahogy akarta, nem csoda, hogy két negyed után egymaga 22 pontnál járt.

[caption id="" align="alignleft" width="332"] Brooks Sales (15-ös mezben) szenzációs teljesítménnyel rukkolt elő, dobást sem rontott (Fotó: Gottvald K.)
[/caption]

Közben csapata nem brillírozott, a Szeged szorgalmasan, nagy alázattal játszva tette a dolgát, Djukic és McKenzie szórta a kosarakat, és az Albától eltanácsolt Rubin is kiválóan teljesített. Paksi oldalon Salesnek nem igazán akadt párja, Hogdestól és Pavlíktól is csak felvillanásokra futotta, Ian Johnson pedig dobott pont nélkül ballagott az öltözőbe.

A hárompontos szegedi vezetés, és az ASE olykor fantáziátlan játéka kellemetlen meglepetést vetített előre. Szerencsére nem lett igaza annak az elkeseredett hazai drukkernek, aki a nagyszünetben azt mondta, rég látott ilyen gyenge játékot kedvenceitől, és ez a Szeged biztosan a földbe döngöli majd az ASE-t. Volt földbe döngölés, de nem úgy, ahogy a drukker várta.

Az Atom szenzációs harmadik tíz percet produkált, 16 ponttal dobott többet riválisánál, s ezzel szinte el is dőltek az érdemi dolgok. A negyedik felvonásban Sales szinte már alig játszott, és miután ötödik hibával két kezdő is kivált a Szegedből, mindenki elkönyvelhette: győzelemmel rajtol a tavalyi ezüstérmes.

Kiss Zsolt, a nyáron hosszú sikeres paksi évek után Szegedre igazoló tripladobó csupán annak örülhetett, hogy a meccs elején egy kis ajándékkal kedveskedtek neki a hazai klubvezetők, és egy rövid időre a B-közép is megmutatta azt a zászlót, amire az van írva: „Csak a Kisszsolt”.

A legboldogabb Brooks Sales volt a lefújás után, ami nem csoda, hiszen végül egyetlen dobást sem rontott, s nem kevesebb mint 52 IBM-ponttal zárt. No, meg „Pipi” is mosolygott: ő a meccs előtt megmondta, mit vár az amerikaitól.

Atomerőmű SE–Dél-Konstruk SZTE-Szedeák 86–77 (23–28, 19–17, 31–15, 13–17). Paks, 600 néző. V: Ádám, Bognár, Szabó G. ASE: Mészáros Z. 5/3, PAVLÍK 13/3, HODGES 16/6, I. Johnson 5, SALES 29/3. Csere. Kovács Á. 9/3, Morgen 7, Tóth P. 2, Körtélyesi. Edző: Horváth Imre. Szeged: Vida 4, Kiss Zs. 3/3, RUBIN 21/6, DUKIC 17/6, McKenzie 14. Csere: Nyilas, Drahos 2, TANÁCS 16, Molnár M. Edző: Fodor Péter.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8–18, 12. p.: 26–30, 15. p.: 33–33, 19. p.: 40–39, 26. p.: 56–51, 32. p.: 77–62, 36. p.: 79–70.
Kipontozódott: McKenzie a 32., és Vida a 34. percben.

Horváth Imre: – Tipikus bajnoki nyitómérkőzés volt. Akadtak periódusaink, amikor úgy játszottunk, ahogy azt végig szerettem volna.
Fodor Péter: – Nem tudtuk átvészelni, hogy a kulcsembereimet sokat kellett pihentetnem. A harmadik negyedben átgázolt  rajtunk az ASE.