2010.10.31. 19:27

Hihetetlen a Paksi FC: Égerék Újpesten is győztek

A Paksi FC nagy meglepetésre a Megyeri útról is elhozta a három pontot és tovább menetel a 2010/2011-es NB I-es focibajnokságban.

TEOL

Újpest-Paksi FC 2-3 (1-2). Szusza Ferenc Stadion, 4000 néző. V: Alvaro Garcia (chilei). Újpest: Balajcza- Kiss Z., Vermes, Pollák, Szokol- Simek (Barczi, 72.), Matos (Rajczi, a szünetben), Mitrovics, Simon K. (Böőr, a szünetben), Egerszegi- Tisza. Vezetőedző: Mészöly Géza. Paks: Csernyánszki- Heffler T., Éger, Szabó J., Csehi- Bartha, Sifter, Böde D., Sipeki (Kiss T., 53.), Vayer- Montvai (Magasföldi, 77.). Vezetőedző: Kis Károly. Gól: Tisza a 44., Böőr a 49., illetve Éger a 16., Böde a 32., Bartha a 60. percben.

Egyszerűen nem lehet már fokozni a dicséretet, ami a Paksi FC-nek jár a 2010/2011-es szezonban nyújtott produkciójáért. Kis Károly csapata már a hétvégi, újpesti mérkőzést megelőzően is szó szerint elkényeztette drukkereit, de amit a Szusza Ferenc Stadionban véghez vittek Égerék, az minden eddigit überel. A látványosan, szervezetten, bátran játszó PFC teljesen megérdemelten győzött 3–2-re, és ha kis szerencséje van, fölényesebb is lehetett volna a sikere. Amikor Éger Vayer pompás szögletét követően a kapuba csúsztatta a Paks vezetőgólját, már sejteni lehetett, hogy valami nagy dolog van készülőben. A zöld-fehérek addig is sokkal jobban játszottak, mint az Újpest, a hazaiak sehogy sem találták a remekül kidolgozott taktika ellenszerét. Aztán amikor Böde is bevette (ismét fejjel) Balajcza kapuját, már nagyon érett a meglepetés.

Persze azt nagyon jól tudták az atomosok, hogy az Újpest még kétgólos hátrányban sem fogja feladni, de ezen az estén erre az esetre is ki volt dolgozva a forgatókönyv. Egyszerűen senki sem hitte, hogy a Paks nem szerez legalább egy pontot a lila pokolban. Ott, ahol nem is olyan régen a Fradi is 6–0-s vereséget szenvedett. A lilák egyenlítése után ismét képes volt újítani az atomcsapat, amely – ki szerencsével ugyan – megint megszerezte a vezetést (ezúttal is fejes góllal!), és végül a három pontot is hazavitte. A Paks minden kétséget kizáróan NB I-es története legértékesebb győzelmét aratta. Eddig is voltak már visszhangos eredmények, de idegenben még nem sikerült a nagy durranás.

A PFC az idei szezonban már a negyedik idegenbeli győzelmét ünnepelhette, ami azért is nagyon nagy szó, mert az előző bajnokságban egyszer sem győzött (!) vendégként. Szombaton a Siófok látogat a Fehérvári úti stadionba, itt a lehetőség, hogy a hazai mérlegen is javítsanak Montvaiék. Bár örök igazság, hogy a kötelező győzelmeket a legnehezebb megszerezni, a menetelő PFC-től joggal várja el a közönség, hogy újabb három pontot tegyen a többi mellé.

„Nagyon nagy bravúrnak tartom, hogy Újpestről elhoztuk a három pontot. Úgy készültünk, hogy nem húzódunk be a kapunk elé, vagy ha mégis, akkor onnan gyorsan, két-három húzásból próbálunk meg helyzeteket kialakítani. Készültünk a rögzített játékhelyzetekből, ez be is jött. Egy olyan mozgékony csapatot sikerült legyőznünk, amelyben nagyon jó előre játszó futballisták vannak. Utóbbit be is bizonyították, mivel volt egy holtpontunk, amit ki is használtak. Azt is el kell mondanom, hogy kettő–nullánál eldönthettük volna a találkozót, de az is igaz, hogy kettő–kettőnél ezt az Újpest is megtehette volna. Fordulatokban gazdag mérkőzés volt. Biztos vagyok benne, hogy a nézők egy jó mérkőzést láthattak, egy kicsit meg is vagyok hatódva. Nem kis dolog, hogy a csapat kettő–kettő után újítani tudott és győzött!” – nyilatkozta a találkozó után boldogan Kis Károly, a Paksi FC vezetőedzője.