2010.10.26. 11:44

Közepes teljesítménnyel is simán nyert a hibátlan Bonyhád

TEOL/K.F.

Férfi kosárlabda NB I/B, Nyugati csoport, 1. forduló. Ceragem-Kozármisleny–Bonyhád KSE 67–107 (22–28, 17–24, 12–30, 16–25). Kozármisleny, 100 néző. V: Benedek, Sági. Bonyhád: LUKÁCS 22/3, Bartha 6/6, Rutkai 6, Tömösváry 11, PANTA 25/6. Csere: LŐRINCZ 18/6, Kovács B. 7/3, Morgen 6, Verli 4, Gébert 2, Pechár. Edző: Murvai Árpád.
Jól kezdte a meccset a Bonyhád, az 5. percre 19–10-re elhúztak Lukácsék. Ezt követően azonban megtorpantak a völgységiek, védekezésükbe és támadásbefejezéseikbe is több hiba csúszott, a Kozármisleny pedig 21–20-ra felzárkózott.

A negyed hajrája ismét Pantáéké volt, de így is szorosabb volt az eredmény a vártnál. A rövid pihenő után tovább zárkóztak a hazaiak, olyannyira, hogy a 14. percre már egyenlő volt az állás (34–34). Ezt követően azonban az eddigi meccseken kéztörése miatt hiányzó Lőrincz is bekapcsolódott a pontgyártásba, így fokozatosan nőtt a bonyhádiak előnye.

A félidőt jelző dudaszó pillanatában Kovács Balázs a saját térfeléről talált a hazaiak gyűrűjébe. A pihenőt követően már kiütközött a két csapat közti tudásbeli különbség, a többször bosszantó hibák ellenére is nőtt a bonyhádi előny.

A 24. percben 20, majd újabb 4 perc után már 30 ponttal (78–48) jártak előbbre Pantáék. A záró tíz percben is az történt, amit a Bonyhád akart, így a végére kialakult a 40 pontot tetemes különbség. A nagyarányú győzelemhez ezúttal egy közepes teljesítmény is elég volt. Következik: Bonyhád–Sárvár, péntek, 19 óra. U20: 48–92.