2010.10.15. 19:24

Nyolc góllal kikapott az Érdtől az UKSE

Az Érd 30–22-re nyert az UKSE Szekszárd ellen az NB I-es női kézilabda-bajnokság 7. fordulójának pénteki mérkőzésén.

TEOL

A két újonc rangadóját a második félidei jobb játékuknak köszönhetően nyerték meg a vendégek. Az első játékrészben még csak 14–12 volt az érdeiek javára, ám a szünet után kijött a két csapat közti tudásbeli különbség.

A Szekszárd az első játékrészben még nagy bravúrral felállt 2–9-ről, de a szünet után a rutinos játékosokkal (Pádár, Wolf, Gyetván) teletűzdelt látogató nem ismert kegyelmet. Az UKSE továbbra is nyeretlen a bajnokságban, hét meccsen hét vereség Kovács Jenő csapatának mérlege. Október 20-án, szerdán Vácra látogat a szekszárdi együttes.

UKSE Szekszárd–ÉTV-Érdi VSE 22–30 (12–14). Szekszárd, 600 néző. V: Natkai, Szalai. UKSE: KURUCZ – Szekerczés 2, Gulya, Hegyi 2, Jankovics, FAUSZT 8, Beck 1. Csere: Mészáros M. (kapus), Kopecz, WEIGEL 7 (2), Vranes, Mizsák, Kovács N. 2. Edző: Kovács Jenő. Érd: OGUNTOYE– TAMÁS K. 6, Kovács A. 1, GYETVÁN 4, Kisfaludy, WOLF 8 (3), Balog B. 1. Csere: Pádár M. 2, Őri, Kuridza 5, Burai 3, Ferencz, László. Edző: Szabó Edina.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4, 13. p.: 2–9, 19. p.: 4–10, 24. p.: 9–11, 38. p.: 14–19, 44. p.: 16–21, 50. p.: 17–24, 55. p.: 19–30.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3.

Így látta az összecsapást a két szakvezető
Kovács Jenő:
– A védelmünkkel elégedett vagyok, de a felállt fal elleni játékunk katasztrofálisra sikeredett.
Szabó Edina: – A meccs nagy részében jó játékkal biztos és fontos győzelmet arattunk.