2012.01.15. 17:41

ASE: a közepét megnyomták

Az első osztályú férfi bajnokságban a jó teljesítményt nyújtó Gardenernek is köszönhetően magabiztosan győzött az ASE, a nőknél 13 pontos előnyét elszórakozva kapott ki a KSC.

TEOL

ATOMERŐMŰ SE–KIS-RÁBA MENTI TAKARÉK-SOPRONI KC 82–62 (18–19, 25–14, 21–11, 18–18). Paks, ASE Sportcsarnok, 800 néző. V: Kapitány G., Király L., Vétek F. ASE: L. WILLIAMS 18/6, N. Williams 7/6, Vojvoda 5, KÁMÁN 13/9, Tóth 9. Csere: GARDENER 14, Körtélyesi 4, Morgen 9/3, Kovács Ákos 3/3, Kerpel-Fronius, Czinger. Edző: Völgyi Péter. Sopron: Thomas 10, RUBIN 20/9, Molnár 7/3, Gombás, Egemonye 9. Csere: Boldizsár 8/6, Lakatos 2, Keresztes 1, Takács 5/3, Vesztergom. Edző: Meszlényi Róbert.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 8–4, 15. p.: 32–22, 25. p.: 49–39, 35. p.: 71–53.
A soproniak alaposan meglepték a paksiakat az első negyedben. Még időben ébredt azonban a házigazda, az ASE egy 10–0-s futással indította a második felvonást. A szünet után Rubin pontjaival még felzárkózott a kisalföldi gárda, ennél közelebb azonban nem tudtak kerülni a vendégek – a Sopron védekezési hibáit a jobb egyéni képességek révén kihasználta a paksi együttes.

Meszlényi időkérése sem segített, a hátrány miatt kapkodtak Molnárék, siettették a támadások befejezését, s ebbe rossz dobások, eladott labdák csúsztak be. A magabiztos piros-kék alakulat pedig a harmadik szakaszban szép lassan húsz pont fölé növelte előnyét.

Tóth Ádám és a próbajátékon lévő Costa Rica-i center, Harnold Gardener kiszorította a Sopron magas embereit a palánk alól, így távolról próbálkoztak Thomasék, akik hiába alakítottak ki tiszta dobóhelyzetet, pocsékul céloztak kintről. A két középső negyedben érvényre juttatta nagyobb tudását, s biztosan, a papírformának megfelelően nyert az Atom.

Völgyi Péter: – Helyenként látványos és jó játékkal szereztük meg a győzelmet. Próbáltuk mindenkinek megtalálni a helyét az új felállásban. Gardener bemutatkozása jól sikerült.

Meszlényi Róbert: – Sajnos az ASE-nak stabil lett a védekezése az új játékossal. Ma ez volt a reális eredmény.

A nőknél a Cegléd nagy küzdelemben gyűrte le a KSC Szekszárdot, amely a szünetben még 13 ponttal vezetett, ám a harmadik negyedben a házigazda felzárkózott, majd a záró játékrészben a győzelmet is kiharcolta.

Ceglédi EKK–ATOMERŐMŰ KSC 66–62 (11–17, 14–21, 25–13, 16–11). Cegléd, 100 néző. V: Pozsonyi, Fodor, Gergely. Cegléd: CYMMER 9, ORBÁN 12/3, Ruttner 3, Sosnowska 9, SERBÁN 13. Csere: Ruttner Zs. 2, DOBROWOLSKA 12/12, Kobolák 6. Edző: Ujhelyi Gábor. Szekszárd: Baksa 5, Medgyessy 15/3, Demeter, Bálint 7/3, Cvetanovics 9. Csere: Fejes 6, Hajdú 2, Tamis 2, SZEMERÉDI 10, Zele 6. Edző: Magyar Gergely.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–4, 9. p.: 6–14, 12. p.: 11–22, 16. p.: 14–32, 18. p.: 22–34, 23. p.: 34–42, 29. p.: 47–48, 33. p.: 50–55, 36. p.: 59–58.
Kipontozódott: Ruttner Zs. (34.), Cymmer (37.), Cvetanovics (31.), Fejes (39.), Zele (40.).
Ujhelyi Gábor: – Ha vereséget szenvedünk, azért csak magunkat okolhattuk volna. Az első félidőben olyan hibákat követtünk el, amelyeket még a másodosztályban sem szabadna. Jellemző, hogy míg az előző héten a bajnok Sopron ellen az egész mérkőzésen tizennyolc eladott labdánk volt, most az első játékrészben már tizenöt.

Magyar Gergely: – Megfogadtam, nem kritizálom a játékvezetőket, de a győzelmet ők vették el tőlünk.