2012.11.11. 17:16

Tizenöt perc jó játék is elég volt a Gólyáknak

A Szekszárdi Fekete Gólyák magabiztos győzelmet aratott Budapesten a Pénzügyőr otthonában a női kézilabda NB I/B-ben.

TEOL

Női kézilabda NB I/B. Pénzügyőr-Spartacus–Szekszárdi Fekete Gólyák KC 24–30 (9–17). Budapest, Kőér utca, 100 néző. V: Hargitai, Palkovics. Szekszárd: Mészáros M.– Német 1, Farkas A. 2, Horváth Sz. 3, GULYA 6, VASAS 11 (3), Reisch 4. Csere: Schell (kapus), Csajkó 2, Bálint 1, Máté, Zhorela, Péterbencze, Palkó. Edző: Tabajdi Ferenc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc.

A 15. percben még a hazai gárda vezetett (7–6), ezt követően azonban a kiváló tizenöt percet produkáló FGKC egy 11–2-es rohammal állva hagyta riválisát. A második játékrész elején is folytatódott a szekszárdi csapat remek szériája, Gulya Krisztináék előnye tíz gólra nőtt. A végén visszavett a tempóból Tabajdi edző alakulata, az utolsó öt percben kozmetikázott az eredményen a Spartacus. November 13-án, kedden Magyar Kupa-mérkőzésen 18 órakor a Szombathelyi Haladást fogadja az FGKC, a tét a legjobb 16 közé jutás. Junior: 29–17.
Tabajdi Ferenc: – Tizenöt perc jó játékkal eldöntöttük a mérkőzést.