2013.03.07. 13:57

Három vereség után győzött a KSC

Egy ponttal győzött az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alsóházi középszakaszának nyolcadik fordulójában a KSC Szekszárd.

TEOL/Balázs László

ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD–BSE-FCSM 74–73 (18–20, 24–14, 18–19, 14–20). Szekszárd, 150 néző. V: Kapitány, Vétek, Kovács N. Szekszárd: Scsekics 12/6, SZEPSI 8/3, Bálint 3, ZELE 13, SZVITLICA 18. Cs: Tamis, Pap R. 7, Roglics 5, Theodoreán 4, Studer 2, Hajdu 2. Edző: Magyar Gergely. BSE: KATONA 14/3, Sonyák 4, ADAMECZ 23, BAGI 11, Tiba 3/3. Cs: Orsó 10/3, Zsilinszki 6, Miháczi, Varga B. 2. Edző: Stevan Csupics.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 10–12. 8. p.: 14–14. 13. p.: 28–25. 15. p.: 32–29. 25. p.: 47–40. 35. p.: 67–59.
Kipontozódott: Bálint (37. p.), Zele (38. p.).

Sokáig nem tudott mit kezdeni a vendégek pattogós védekezésével a hazai együttes, a városmajoriak ráadásul nem is dobtak rosszul. Így hol náluk, hol a vendéglátónál volt a néhány pontos előny. A három meccses pauza után visszatérő center, Dragana Szvitlica jó játéka úgy kellett a KSC-nek, mint egy falat kenyér: a bosnyák magasember remek teljesítményével a szünetre nyolcpontos előnyt harcolt ki az atomos gárda.

Szvitlica 14 perc alatt 18 pontot dobott, lekapott három lepattanót és kiharcolt hat faultot. 25-ös indexszel zárta az első félidőt, miközben a 22. születésnapját ünneplő Bálint Réka és Maja Scsekics értékszáma negatív előjellel szerepelt a lőlapon.

A 22. percben a Szekszárd legjobbja sérülés miatt kivált, s ez olyannyira megzavarta Hajduékat, hogy 12 pontos előnyüket (53-41) leadva magukra húzták a piros-fehéreket. Az óriási rohanásban sok hibával játszott mindkét csapat, az utolsó percek inkább egy burleszk filmre hasonlítottak, mint egy professzionális női kosárlabda bajnokira.

A 38. percben négy ponttal még a KSC vezetett (68-64), 34 másodperccel a vége előtt Adamecz pontjaival már csak egy duplányi volt a különbség (72-70). Scsekics két büntetője után Tiba triplát dobott, majd Roglics hibázott a vonalról. A BSE megszerezhette volna győzelmet, Sonyák labdája azonban nem volt pontos – szerencsével nyert a Szekszárd. A meccs színvonalát lefelé húzta a játékvezetői hármas, amely érthetetlen ítéleteivel borzolta a kedélyeket. A két együttes negyedszer találkozott idén, a párharcot 3-1-re az Atom nyerte.

Magyar Gergely: – Sajnos még mindig nem jöttünk ki a gödörből, a BSE pedig megérezte, hogy lehet keresnivalója. A végén Fortuna a mi oldalunkra állt.
Stevan Csupics: – Végig szoros volt, egy labda döntött a KSC javára. Ha kicsit jobban dobjuk a büntetőket, nyerhettünk volna. Nagyon büszke vagyok a lányokra.