2013.07.08. 10:56

Nincs semmi jelentősége

Az MVM Paks 2–1-es vereséget szenvedett a Pécsi MFC-től a szombat délelőtti felkészülési labdarúgó-mérkőzésen. Horváth Ferenc nem tulajdonít különösebb jelentőséget a kudarcnak.

TEOL/Rónai Gábor

A paksiak harmadik felkészülési mérkőzésüket játszották szombaton. Az első összecsapáson 5–0-ra verték meg a Kalocsai Méhecskék együttesét, majd pedig szerdán 1–1-es döntetlent értek el a horvát élvonal legutóbbi szezonjában hetedik helyen záró NK Osijekkel szemben. Horváth Ferenc újabb próbajátékosokat tesztelt: a pécsiek ellen pályára lépett az előző szezonban az Újpest kötelékébe tartozó Barczi Dávid, illetve a győri nevelésű Gubicza Gábor, aki tavasszal az NB III-as Balatonfüred játékosa volt.

– Nehéz ezekről a meccsekről bármit is mondanom, mert nem szoktam jelentőséget tulajdonítani az edzőmérkőzéseknek – mondta Horváth Ferenc, a paksiak szakvezetője. – A célját jól szolgálta, az első félidőben kifejezetten jól játszottunk, labdabirtoklási fölényben voltunk, helyzeteink is akadtak szép számmal, sajnos azonban ezeket sorra kihagytuk. A második játékrész már kevésbé tetszett, nagy különbség volt az első és a második félidőben játszó tizenegy teljesítménye között. Idővel majd utolérjük magunkat és kiegyenesedünk. Azt gondolom, hogy jó úton járunk.

A paksiak hétfőtől edzőtáborba vonulnak, Hévízen készülnek a bajnoki rajtra. Július 10-én, szerdán, Siófokon játszanak az NB II-es Balaton-parti egylettel, pénteken pedig Szombathelyen, a Király Kupán szerepelnek. A válogatott kapus, Király Gábor által életre hívott tornán a házigazda Haladás, a Diósgyőr (pikáns meccs lehetnek a Tomiszlav Szivicsék elleni), valamint a bosnyák FK Slavija Sarajevo lesz az atomvárosiak ellenfele. A paksiak idén harmadik alkalommal szerepelnek a tornán, 2009-ben első, 2010-ben pedig második helyen végeztek.

Felkészülési mérkőzés. Pécsi MFC-Matias–MVM Paks 2–1 (2–0). PMFC, I. félidő: Gőcze – Nagy J., Romic, Balogh B., Uzoma – Bratic, Mákvárt, Mohl, Szatmári – Wittrédi, Harsányi. II. félidő: Dibusz – Fodor, Romic, Lantos, Uzoma – Horváth A., Kővári, Koller, Rácz – Beke, Városi. Vezetőedző: Lőrincz Emil. MVM Paks, I. félidő: Csernyánszki – Heffler T., Éger, Nyári, Szabó J. – Kecskés T. – Csorba, Bori, Bartha, Barczi – Simon A. II. félidő: Csernyánszki – Mészáros I., Kovács G., Nyári, Gubicza – Kecskés T. – Könyves, Báló, Hullám, Heffler N. – Tököli. Vezetőedző: Horváth Ferenc. Gól: Wittrédi a 24., Koller a 62., illetve Hullám a 90. percben.

Az NB I-es csapatok szombati felkészülési mérkőzései: MTK–Samorín (szlovák II. liga) 3–0 (a Szekszárdon nevelkedett Horváth Péter két gólt szerzett), MFK Kosice (szlovák I. osztály)–Debrecen 4–1, Ferencváros–Radzsa Casablanca (marokkói I. osztály) 3–2 (Böde Dániel két gólt szerzett a Ferencvárosban), Diósgyőr–Mezőkövesd 1–0, Gyirmót–Puskás Akadémia 1–0, Lombard-Pápa–Sageata Navodari 2–1 (a pápaiak mindkét gólját a Szekszárdon nevelkedett Eszlátyi István szerezte).