2015.09.11. 14:59

Kiszli Vanda világbajnoki címet szerzett Győrben!

Kiszli Vanda nyerte meg a 23 éven aluli női kajakosok egyes versenyét a győri maratoni kajak-kenu világbajnokság pénteki nyitónapján.

TEOL

Kiszli, az Atomerőmű SE 21 éves versenyzője címvédőként szállt vízre a Mosoni-Dunán, de amíg tavaly, Oklahomában szoros csatában diadalmaskodott, most magabiztos győzelmet aratott, közel negyven másodperccel bizonyult gyorsabbnak a második helyen célba érkező olasz Susanna Cicalinál. A szám másik magyarja, Miskó Noémi leszorult a dobogóról, negyedik lett. Az ifjúsági férfi kenusoknál portugál győzelem született: Joao Amorim Koleszár Zoltánt és Laczó Dánielt megelőzve végzett az első helyen.

Eredmények. Női U23 K-1 (22,2 km), világbajnok: Kiszli Vanda 1:39:07.041. 2. Susanna Cicali (Olaszország) 1:39:46.135. 3. Jenna Ward (Dél-afrikai Köztársaság) 1:39:56.210. 4. Miskó Noémi 1:40:02.685

Férfi ifjúsági C-1 (18,3 km), világbajnok: Joao Amorim (Portugália) 1:27:37.893. 2. Koleszár Zoltán 1:28:54.506. 3. Laczó Dániel 1:35:00.550.