2016.09.02. 18:21

Vernes Richárd góllal mutatkozott be a Paksi FC-ben

Világbajnoki selejtező miatt három hétig szünetel az élvonalbeli bajnokság, a meccshiány elkerülése érdekében a Paksi FC pénteken edzőmérkőzést játszott az NB II.-be idén frissen feljutó HR-Rent Kozármislennyel szemben.

Berg Sándor ([email protected])

Fotós: MOLNAR GYULA

[caption id="" align="alignleft" width="350"] Vernes Richárd nem bújt el a mislenyiek mögött, sőt első meccsén rögvest gólt is szerzett a Paksi FC-ben (Fotó: Molnár Gyula)
[/caption]

Az atomvárosiaknál a kezdőcsapatban kapott helyet a Bp. Honvédtól az átigazolási időszak utolsó pillanatában kölcsönbe érkező Vernes Richárd, de ott volt a pályán a szintén nyáron szerződtetett Kovács Gábor, akire tétmérkőzésen még nem számított Csertői Aurél. Jó hír a paksi szurkolók számára, hogy visszatért a védelem szélére Szabó János, mi több, végig is játszotta a találkozót.

Azt a mérkőzést, amelyen a másodosztályú együttes került előnye a 26. percben, miután Tóth Márk 22 méterről nagy gólt akasztott a jobb felső sarokba. A félidő hajrájáig kellett várni az egyenlítő találatra, amikor is Haraszti kényszerítő utáni beadását a Honvédtól érkező Vernes Richárd átvette, majd higgadtan a jobb alsó sarokba passzolta. A mérkőzés hajrájához érve a szünetben becserélt Jelena lekészített labdáját Koltai 14 méterről helyezte pontosan a bal alsó sarokba.

A paksiak együttese jövő héten szombat, a Vasas otthonában folytatja a bajnokságban (18 óra), ahol már nem állhat Csertői Aurél rendelkezésére Balázs Zsolt, aki egy évre – a csereüzlet részeként – a Bp. Honvédhoz került.

Felkészülési mérkőzés. Paksi FC–HR-Rent Kozármisleny 2–1 (1–1). Paks. V: Kovács J. (Becséri, Fehér M.). Paks: Kemenes (Székely, a szünetben) – Bagó (Fejős, a szünetben), Kovács G., Gévay, Szabó J. – Papp K. – Koltai, Kecskés T. (Kesztyűs B., a szünetben), Bertus (Laczkó, a szünetben), Haraszti – Vernes (Jelena, a szünetben). Vezetőedző: Csertői Aurél. Gól: Vernes (42.), Koltai (79.), ill. Tóth M. (26.).

Berg Sándor ([email protected]) Vernes Richárd nem bújt el a mislenyiek mögött, sőt első meccsén rögvest gólt is szerzett a Paksi FC-ben (Fotó: Molnár Gyula) -->