KÉZILABDA

2019.04.02. 20:41

A jó védekezés alapozta meg a győzelmeket

A Női NB II, Dél-nyugat, 17. forduló

Tolna KC–Duna-Pente NKSE 31–26 (16–11). Tolna, 200 néző. Vezette: Kovács-Sebők, Réti.

Tolna: Tancz, Lénárt, Izsák A. 5, Lengyelfalusy 5, Pásztor F. 3, Csajkó 7, Gál D. 7, Gaál O., Soó, Obendorf 4, Szmacska, Domsa, László K.

Hetesek: 3/2, ill. 5/3.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc.

Két meghatározó játékosa nélkül fogadta az alsóházi derbin ellenfelét a Tolna: Pásztor Kata anyai örömök elé néz, míg Máté Zsanett bokaszalag-szakadás miatt nem állt rendelkezésre. Nélkülük is jól kezdtek a hazaiak, és bár 4–1-es vezetés után volt egy kis megingásuk, a jó védekezés és kapusteljesítmény mégis biztató második félidőt vetített előre. Hasonló forgatókönyv szerint alakult a folytatás is: 6–1-es kezdés után már tíz gól volt a különbség, jött egy tízperces tolnai gólcsend, de még ez is belefért a vendéglátónak.

Ifi: 26–29.

Gálné Vigh Zsuzsanna: – Ismét jó volt a csapategység, ami jó védekezéshez, jó kapusteljesítményhez és a második félidei tízperces kapkodás és rohanás kivételével jó játékot eredményezett.

Tamási KC–BBSC Balatonboglár 24–22 (13–12). Tamási, 60 néző. V: Szöllősi D., Szöllősi S.

Tamási: János F. – Seemann, Farkas 3, Lanczki Eszter 2, SÁKOVICS B. 4, GULYÁS L. 9 (4), Salamon Cs. 3. Csere: SÁKOVICS K., Kersák 3.

Hetesek: 4/4, ill. 1/1.

Kiállítások: 4, ill. 8 perc.

Egész mérkőzés folyamán a védekezés dominált mindkét oldalon. Az első félidőben két 3–0-s szériával szerzett előnyt a hazai csapat, de a megszerzett előny rendre elolvadt a kihagyott helyzetek következtében. A második félidő első részében ragyogó védekezésének köszönhetően ellépett a Tamási, amely az itt megszerzett előnyével jól sáfárkodott a hajrában.

Ifi: 33–25.

Varga László (borítóképünkön): – Gratulálok a lányoknak! Csak a gyenge helyzetkihasználásunk miatt lett szoros a vége.