KÉZILABDA

2019.09.17. 21:22

Csak a szekszárdiaknak sikerült jó rajtot venniük

A Szekszárdi Fekete Gólyák KC nagyarányú győzelemmel, a Tolna KC és a Tamási KC viszont méretes vereséggel kezdte a női NB II. Dél-nyugat csoportjának küzdelmeit.

Fotó: Makovics Kornél (archív)

Tungsram SE–Szekszárdi Fekete Gólyák KC 21–33 (11–16)

Nagykanizsa, 100 néző. V.: Szászfai, Tasnádi.

Szekszárd: Szalai Sz. – Ambrus K., Bíró F. 2, Nagy Sz. 7 (2), Tóth B. 1, Fehér T. 10, Reisch 8. Csere: Kutasi (kapus), Kapás 3, Feri D., Bencze, Kocsis 1, Szolnoki 1, Balázs K.

Kiállítások: 6, ill. 2 perc.

Hetesek: 6/5, ill. 3/2.

Tavaly még két osztály különbség volt a két csapat között, de ebből semmi sem látszott a találkozó elején (6. perc, 3–3). A félidő hajrájára sikerült előnyt szereznie az FGKC-nek (18. p., 5–10), de a borzasztóan sok hiba miatt ennél nem tudtak jobban ellépni. A Szekszárd koncentráltabban kezdte a második szakaszt, így a kihagyott ziccerek és védekezési hibák ellenére folyamatosan nőtt a különbség. Ifi: Haladás VSE–Szekszárdi FGKC 24–20.

Tabajdi Ferenc: – Ha nem változtatunk a hozzáállásunkon és a teljesítményünkön, egész más célokat kell megfogalmazni erre az évre, mint amivel nekiindultunk a bajnokságnak. Támadásban gyengén teljesítettünk, ziccerek tömkelegét hagytuk ki, miközben sorban adtuk el a labdákat. A védekezésünk és a kapusteljesítmény pedig még ezt is alulmúlta.

Bajnok DSE Nemesvámos–Tamási KC 41–13 (19–7)

Nemesvámos, 40 néző. V.: Hársfalvi, Mórocz.

Tamási: János F. – Seemann, Farkas 3, Schmidt 2, Sákovics K., Gulyás L. 3, Salamon Cs. 1. Csere: Sákovics B., Ribányi 1, Izsák A. 2, Nagy S., Pintér 1 (1).

Kiállítások: 6 perc, illetve 10 perc + kizárás.

Hetesek: 8/5. ill. 2/1.

A fiatal, lendületes hazai csapat (a keret legidősebb tagja 2000-es születésű) óriási iramot diktált az egész mérkőzésen, ezt a tempót pedig nem tudta felvenni a Tamási. A nagy sebességbeli különbségből és az egyéb körülmények következtében alakult ki a félidőbeli különbség. A második játékrészben csak percekre tudott egyenrangú ellenfele lenni a hazaiaknak Varga László együttese, a játék minden elemében nagy különbség volt a két csapat között. Ifi: Vonyarcvashegy SE–Tamási KC 31–30.

Varga László: – Nem voltunk egy súlycsoportban a hazaiakkal, de nem is tettünk meg mindent a jobb eredmény érdekében.

Tolna KC–PEAC 25–45 (9–23)

Tolna, 80 néző. V.: Bazsó, Kertész B.

Tolna: Tancz, Lénárt E. (kapusok), Izsák 3, Lengyelfalusy 5, Pásztor F. 3, Csajkó 5, Gál 7, László K., Szmacska 2, Domsa.

Kiállítások: 8, ill. 6 perc.

Hetesek: 0/0, ill. 3/3.

Az első öt percben nem volt gond a Tolna játékával, de a következő húsz percben a vendégek tizenhét (!) góljára csak néggyel tudott válaszolni, így nagy hátránnyal ment az öltözőbe. Fordulás után támadásban már eredményesebbek voltak és a védekezésben is javulni tudtak a hazaiak, de pontban ez nem köszönt vissza. Ifi: Csurgói NKC–Tolna KC 33–18.

Gálné Vigh Zsuzsanna: – Nem találtuk az ellenszerét a vendégek gyors és pontos támadásainak, a mi játékunkra viszont a sok technikai hiba, a pontatlan lövések és a rendezetlen védelem volt a jellemző.