2019.07.21. 16:21

EB-negyedik lett Szemerei Levente!

Szemerei Levente

Fotó: Szekszárdi Sportközpont (Facebook)

Újabb egyéni csúccsal Európa-bajnoki negyedik lett Szemerei Levente, a Szekszárdi Sportközpont középtávfutója. A 19 éves atléta a svédországi Borasban rendezett U20-as Európa Bajnokság 3000 méteres akadályfutás döntőjében 9:03,08 perces idővel ért célba, több mint egy másodperccel megdöntve selejtezőbeli rekordját.

Az Európa-bajnok a török Murat Yalcinkaya lett (8:58,20), a második helyen a svéd Omar Nuur (8:58,79), a harmadikon a portugál Etson Barros (9:01,85) ért célba.

A korosztályos Eb-n 18 órától újabb Tolna megyei fiatalnak szoríthatunk, Varga Lőrinc (AC Bonyhád) 800 méter síkfutásban döntőzik.