U19-es Kosárlabda-vb

2017.07.28. 14:13

Fölényesen vertük Puerto Rico-t

Gereben Líviáék a középső két negyedben lerendezték a Puerto Rico elleni meccset. Mai ellenfelét is 44 ponttal verte Balogh Judit csapata (akárcsak a nyitónapon Mexikót), így a 9-12. helyért folytathatja az udinei világbajnokságot az együttes.

TEOL

Több kulcsjátékos is pihent a mieinknél, Lelik Réka nem játszott két percet sem, Török Ágnes pedig pályára sem lépett, de Gereben Lívia sem kezdett. Az első negyedben lényegében fej-fej mellett haladt a két együttes, egyik csapat sem tudott egy kosárnál nagyobb előnyt kialakítani magának – eleinte mi, aztán a Puerto Rico-iak, majd megint a mieink álltak jobban, de 18-18-cal zárult a szakasz.

A második és a harmadik negyedben aztán jött egy óriási henger a mieinktől, mind támadásban, mind védekezésben más szinten játszottunk, mint ellenfelünk. Ebből egyébként a 17. percig nem sok minden látszódott, mert még mindig csak 29-26-ra vezettünk, de Kányási Veronika és Gereben kosaraival bő három perc alatt 17 pontra léptünk meg (26-43). A fordulás után Kányási mellett Czukor Dalma, Boros Dorka és Varga Kamilla voltak a főszereplők, Mérész Beatrix révén pedig már a 40 pontot is elérte a differencia a 30. percben (31-71).

A mieink kicsit meg is nyugodtak a nagy előny birtokában, így tovább nem nőtt az előnyünk, a Puerto Rico-iaknak is volt néhány pontos támadásuk, de összességében egyáltalán nem forgott veszélyben a győzelmünk – sőt, a végjáték megint Balogh Judit csapatáé volt, 40 pont fölé nőtt a különbség. 90-46-os sikert arattunk végül, így a 9-12. helyekért folytathatjuk a továbbiakban.

U19-es világbajnokság, 9-16. helyért

Puerto Rico – Magyarország 46-90 (18-18, 8-25, 9-28, 11-19). Magyarország: Varga 4, Pusztai 1, Boros, 15/3 Czukor 16, Juhász 3.

Csere: Kányási 17, Karagits -, Dúl 7, Mérész 12, Gereben 15, Lelik -. Szövetségi edző: Balogh Judit. Puerto Rico legjobb dobói: Pagan 17, Rodriguez 9/9, Perez 8.

Mezőnybeli dobószázalék: 19/61 (31.15%), illetve 32/71 (45.71%). Hárompontosok dobószázaléka: 5/21 (23.81%), illetve 1/3 (33.33%). Büntetők dobószázaléka: 3/8 (37.5%), illetve 25/32 (78.12%).

Lepattanók (támadó): 27 (6), illetve 58 (22). Legtöbb lepattanó: I. Pagan 6, G. Perez 5, illetve Mérész 9, Czukor 9, Gereben 8.

Gólpasszok: 15, illetve 35. Legtöbb gólpassz: G. Perez 6, illetve Boros 7, Kányási 6, Gereben 4.

Szerzett/eladott labda: 9/17, illetve 9/12.

Forrás: kezdo5.hu