női kézi-vb

2017.12.13. 21:26

Hollandia legyőzte Csehország csapatát

A legutóbbi torna ezüstérmese így a négy közé jutott.

Hollandia válogatottja négy góllal legyőzte Csehországot a németországi női kézilabda-világbajnokság szerdai első negyeddöntőjében, Magdeburgban.

A két évvel ezelőtti tornán, illetve a tavalyi Európa-bajnokságon egyaránt ezüstérmes hollandok remekül kezdték a találkozót (7-1), de a magyarokkal azonos csoportban szerepelt csehek kisvártatva felzárkóztak, a szünet után egyenlítettek (17-17), az utolsó percekben azonban már nem tudták tartani a lépést riválisukkal.

A mezőny legeredményesebb tagja a holland Lois Abbingh volt 14 góllal. A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC kézilabdázói közül Yvette Broch és Cornelia Nycke Groot egyaránt két alkalommal, a Ferencváros játékosa, Danick Snelder pedig háromszor volt eredményes.

A csehek legjobbja Iveta Luzumova volt 11 góllal.

A hollandok a világ- és Európa-bajnok norvégokkal vagy az olimpiai címvédő oroszokkal találkoznak a négy között pénteken.