2017.10.16. 09:57

Kapufáig jutott a PFC

Ez volt zsinórban a negyedik döntetlenjük.

Budapest, 2017. október 14. A paksi Lenzsér Bence (b) és az újpesti Obinna Nwobodo (j) az OTP Bank Liga 12. fordulójában játszott Újpest FC-Paksi FC mérkõzésen a budapesti Szusza Ferenc Stadionban 2017. október 14-én. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

Kapufa igen, érvényes találat viszont nem született az Újpest FC–Paksi FC mérkőzésen a Szusza Ferenc Stadionban.

Nehéz dolga volt Csertői Aurélnak, a paksiak vezetőedzőjének: Bartha László, Nikházi Márk és Haraszti Zsolt még mindig a maródiak listáját gyarapította, míg Simon Ádám öt sárga lapja miatti eltiltását töltötte.

A paksi tréner ismét vérbeli csatár nélkül, de három támadóval állt fel a Szusza Ferenc Stadionban. Mindhiába, az első félidőben ugyanis kaput eltaláló lövésre sem tellett az atomvárosiak erejéből, igaz, a hazaiak sem tornáztatták meg Verpecz Istvánt.

Az első valamire való helyzetre az 55. percig kellett várni, akkor Zsótér Donát lőtt a hálóba, a gólt azonban les címén nem adták meg. Az utolsó bő húsz percben megélénkült a találkozó, előbb Kulcsár Dávid került helyzetbe, de Filip Pajovics résen volt, majd Daru Bence és Gévay Zsolt ziccerénél a kapufa mentette meg a lilákat.

Maradt tehát a gól nélküli döntetlen, amire paksi részről legutóbb április 1-jén volt példa a Videoton ellen.

„Tudunk ennél jobban is futballozni, csak az Újpest nem engedett, de nem lehetünk elégedetlenek ezzel az egy ponttal” – fogalmazott a paksiak trénere.

OTP Bank Liga, 12. forduló. Újpest FC–Paksi FC 0–0. Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 2047 néző. Vezette: Farkas Á. (Albert I., Csatári). Újpest FC: Pajovics – Balázs B., Litauszki, Pávkovics, Mohl – Szankovics (Cseke, 61.), Windecker, Nwobodo, Nagy D. (Simon K., 81.) – Tischler (Zsótér, a szünetben), Novothy. Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics. Paksi FC: Verpecz – Vági, Lenzsér, Gévay, Szabó J. – Hajdú Á., Kecskés T. (Szakály D., 84.), Papp K. – Koltai (Hahn, 60.), Kulcsár D. (Daru, 89.), Bertus. Vezetőedző: Csertői Aurél.

Ez történt még

OTP Bank Liga, a 12. forduló további eredményei. Puskás Akadémia–Ferencváros 1–1, Swietelsky Haladás–Budapest Honvéd 1–2, Diósgyőri VTK–Vasas FC 5–0, Balmaz Kamilla Gyógyfürdő–Videoton 1–1, Mezőkövesd-Zsóry–Debreceni VSC 0–2.

OTP Bank Liga, az állás OTP Bank Liga, az állás 1. Videoton 12 7 4 1 25–14 25 2. Ferencváros 12 6 5 1 26–13 23 3. Debrecen 12 6 3 3 19–9 21 4. Bp. Honvéd 12 5 4 3 20–20 19 5. Paksi FC 12 4 5 3 19–19 17 6. Vasas 11 5 1 5 17–21 16 7. DVTK 12 4 3 5 22–22 15 8. Puskás Akad. 12 4 3 5 17–19 15 9. Újpest 12 3 6 3 16–16 15 10. Haladás 11 3 1 7 10–22 10 11. Mezőkövesd 12 2 3 7 14–26 9 12. Balmazújváros 12 1 4 7 14–18 7