KÉZILABDA

2019.05.21. 10:53

Kikapott és kiesett a FGKC

Nem sikerült szépre a Szekszárdi Fekete Gólyák KC megalakulásának 10. évfordulója, a klub két arany- és két ezüstérem mellett egy ötödik és egy nyolcadik hely után ebben a szezonban a tizenegyedik helyen – a versenykiírás értelmében – búcsúzott az NB I/B-s bajnokságtól azzal a Rinyamenti KC-vel, amellyel 2012-ben feljutott a másodosztályba.

Pedig úgy léphettek pályára a legerősebb keretével kiálló Győr U19-es csapata ellen Tabajdi Ferenc lányai, hogy tudták, amennyiben győznek, megőrzik másodosztályú tagságukat. Az óriási fizikai fölényben levő hazaiakkal nem bírta tartani a lépést a szekszárdi védelem, de az ezúttal is remekül kezdő Gyenis Patrícia beállóból lőtt fontos gólokat vagy harcolt ki büntetőket (6. perc: 6–5), ezzel a félidő hajrájáig szorossá tudta tenni a mérkőzést.

A sok hiba miatt a szünetre már hat góllal ellépett az ETO, de Fehér Tímea, Nagy Szilvia és Reisch Gabriella életben tartotta a szekszárdi reményeket mindaddig, míg Farkas Anita meg nem kapta harmadik kiállítását (45. p.: 27–24). A végére elfáradt a Fekete Gólyák, ez a mérkőzés pedig jól összefoglalta a szekszárdiak idei teljesítményét.

Női NB I/B, Nyugati csoport, a 22. fordulóban

Győri Audi ETO KC U19–Szekszárdi Fekete Gólyák KC 40–30 (19–13). Győr, 100 néző. V.: Kovács, Mándli.

Szekszárdi FGKC: Schell – Szita, Farkas A. 1, NAGY SZ. 6 (3), Gyenis 8, FEHÉR T. 6, REISCH 4. Csere: Szalai Sz., Bíró F. 4, Tóth B. 1, Balázs K., Bencze D.

Hetesek: 2/2, ill. 4/4.

Kiállítások: 12 perc, illetve 12 perc + kizárás.

Tabajdi Ferenc: – Nagyon szomorú vagyok, de nem e mérkőzés miatt. Most is voltak lyukas posztjaink, de ezzel a hozzáállással bőven bent lehetett volna maradni. A legerősebb összeállításával szereplő hazaikat komoly küzdelemre késztettük 45 percig, minden nehézségünk és külső tényező ellenére.

Női NB I/B, Nyugat, végeredmény

1. Szombathely 22 21 1 0 713–505 43

2. NEKA 22 19 0 3 686–525 38

3. Kozármisleny 22 16 2 4 604–537 34

4. Győr U19 22 11 3 8 667–619 25

5. DKKA U19 22 10 2 10 600–591 22

6. Mohács 22 10 2 10 520–520 22

7. Gárdony 22 8 1 13 581–638 17

8. Pénzügyőr 22 6 3 13 575–600 15

9. Dorog 22 7 0 15 586–656 14

10. Nagyatád 22 6 2 14 581–684 14

11. Szekszárd 22 6 1 15 518–636 13

12. Haladás 22 3 1 18 518–638 7