serie a

2019.02.06. 16:40

Középcsapatokhoz látogatnak az éllovasok

Középcsapatoknál vendégeskedik az éllovas Juventus és a második Napoli is az olasz labdarúgó-bajnokság csütörtökön kezdődő 23. fordulójában.

Cristiano Ronaldo #7 of Juventus FC during the serie A match between Juventus FC and Parma Calcio 1913 at Allianz Stadium on February 2, 2019 in Turin, Italy. (Photo by Giuseppe Cottini/NurPhoto)

A legutóbbi hét szezonban bajnok torinóiak az utóbbi hetekben hullámvölgybe kerültek, mely a Lazio elleni rangadón még csak a játékban mutatkozott meg, később viszont az Atalantával játszott kupameccsen (0-3) és szombaton a Parma elleni bajnokin (3-3) az eredményben is visszaköszönt.

A sima kupabúcsút követően a Parmát kétgólos előnyről sem tudta legyőzni Massimiliano Allegri csapata, mely az Atalanta ellen a játék minden elemében gyenge volt, a 22. bajnoki fordulóban viszont csak a védelmével akadtak igazán nagy gondok. A fő problémát a két klasszis középső hátvéd, Giorgio Chiellini és Leonardo Bonucci hiánya okozza, akik viszont még vasárnap sem léphetnek pályára a 11. Sassuolo vendégeként, így nagy kérdés, hogy Allegrinek sikerül-e nélkülük is acélosabbá tenni a hátsó sort.

Fiorentina-Napoli

A Napoli szintén búcsúzott az Olasz Kupától, ám múlt hétvégén a Sampdoria ellen javított, így kilenc pontra csökkentette hátrányát a Juvéval szemben. Carlo Ancelotti együttese a 9. Fiorentinához látogat, mely a nemzetközi kupaszereplést érő helyezésekért harcol, s csupán öt pont az lemaradása a negyedik AC Milantól.

A két csapat között nagy a pontkülönbség jelenleg, ám Firenzében mindig nehéz dolga van a Napolinak, amely tavaly áprilisban 3-0-ás vereségbe szaladt bele, legutóbb pedig 2014 novemberében tudott győzni a toszkán városban.

Parma-Inter

A három bajnoki meccse nyeretlen, s már húszpontos hátránnyal harmadik Internazionale a Parmához látogat, s egy újabb rossz eredmény akár Luciano Spalletti vezetőedző állásába is kerülhet.

Milan, Atalanta, Lazio, Roma

A negyedik, még Bajnokok Ligáját érő helyért óriási harc folyik, jelenleg az AC Milan áll ebben a pozícióban, ám csak egy pont az előnye az Atalantával, az AS Romával és a Lazióval szemben is.

A milánóiak a 15. Cagliarit, az Atalanta a 14. SPAL-t, míg a Lazio a 17. Empolit fogadja, a Roma pedig a sereghajtó Chievo vendége lesz, így a papírforma szerint a 23. fordulóban sem „nyílni az olló” a csapatok között.

Bologna-Genoa

Nagy Ádám csapata, a 18. Bologna Sinisa Mihajlovic vezetőedző első meccsén győzni tudott a legutóbbi hétvégén, vasárnap pedig a 13. Genoát fogadja, s folytathatja menekülését a kieső helyekről.

20. Chievo 22 19-44 9

Borítókép: Ronaldo itt még mosolyog a Parma elleni döntetlennel végződött bajnokin