labdarúgás

2020.03.15. 18:15

Mindkét félidő elején betalált a hazai együttes, s ez döntő volt

A Dunaújváros visszavágott a Szekszárdi UFC-nek az őszi szezonban elszenvedett vereségért a Közép csoport zártkapus mérkőzésén.

2020.03.01 Szekszárd, A szekszárdi UFC Balatonlelle csapatával játszott felkészülési mérkőzést a szekszárdi sportpályán. fotó: Makovics Kornél

Fotó: Makovics Kornél (archív)

Szomorú látványt nyújtott szombat este az üresen kongó újvárosi aréna, de szerencsére ez egyik csapat játékára sem nyomta rá a bélyegét. Kimondottan jó futball zajlott a pályán, a dunaújvárosiak voltak kezdeményezőbbek ugyan, de a Szekszárd felvette a kesztyűt. Az őszi találkozót 4–1-re megnyerő sárga-feketék szervezetten játszottak, de elég volt egy kihagyás, és a vasgyáriak legjobbja, Szepessy Róbert góllal büntetett. A folytatásban megvolt a lehetőség az egyenlítésre, sőt a fordításra is, de a kapuk előtt nem volt meg a kellő koncentráció. A fordulás után megint jött egy rövidzárlat, s az újvárosiak Barna Zsolt révén megduplázták előnyüket. A meccs hátralévő részében is akadtak lehetőségei az UFC-nek, de ezekből sem sikerült betalálni, így a Dabas elleni hazai 0–0 után a második bajnokiját elveszítette a szekszárdi együttes.

NB III, Közép csoport, a 19. forduló

Dunaújváros PASE–Szekszárdi UFC 2–0 (1–0). Dunaújváros, zárt kapuk mögött. Vezette: Juhász D. (Marozsi G., Nagy A.).

Dunaújváros: Pokorni – Barta, Kis B., Busa (Reicheld A., 79.), Novák (Kovács B., 79.), Dorogi, Horváth K., Szepessy, Puskás G., Barna Zs., Tapiska (Al-Sheraji, 88.). Edző: Lőrincz Emil.

Szekszárdi UFC: Mityók – Rácz F. (Vituska I., 64.), Dudás, Zachán (Béla D., 92.), Füredi – Királyházi, Forró, Budai D. (Arena Ármin, 62.), Kesztyűs M. – Péter A., Márton E. Edző: Dienes Pál. A gólokat Szepessy (10. perc) és Barna Zs. (48. perc) szerezte.

„Többet vártunk magunktól. Olyan céllal érkeztünk, hogy legalább egy pontot elviszünk magunkkal. Összességében helytálltunk, de sajnos a félidők elején nem tudtunk kellően koncentrálni, s az egy-egy bekapott gól megpecsételte a sorsunkat. Nem jó érzés nézők nélkül játszani, hiszen futballista, sportember azért lesz valaki, hogy a szurkolóiért is játsszon. Velük más a játék, de tudomásul kell venni, hogy most mindennél fontosabb az egészség” – értékelt Dienes Pál, a szekszárdiak vezetőedzője.

A 19. forduló további eredményei: Iváncsa–Kecskemét 1–1, Bp. Honvéd II–Monor 0–2, Szabadkikötő–Rákosmente 0–1, Pécsi MFC–Dabas-Gyón 1–0, Dunaharaszti–Taksony 1–2, Dabas–Kozármisleny 0–0, Kelen–Szentlőrinc 0–3.