kézilabda

2019.03.06. 17:46

Siófokon törte meg rossz sorozatát a tolnai egylet

Hat bajnoki vereség után győzött a Tolna KC a női NB II-ben, ahol a Tamási KC is közel állt a bravúrhoz. A férfiaknál a Hőgyészi SC újabb derbit nyert meg.

Fotó: Makovics Kornél

Női NB II, Dél-nyugat, a 14. fordulóban

Siófok KTC Kft. U22–Tolna KC 25–31 (10–15). Siófok, 61 néző. V.: Krupánszki, Pap Á.

Tolna: Tancz, Lénárt, Izsák 4, Lengyelfalusy 3, Pásztor F. 1, Csajkó 16, Gál D. 7, Gaál O., Máté Zs., Szmacska, Domsa.

Hetesek: 5/4, ill. 5/5.

Kiállítások: 10, ill. 10 perc.

A negyedik percben először és utoljára vezetett a hazai csapat (3–2) a sokáig kiegyenlített mérkőzésen. A 18. percben a Tolna 4–0-s szériával meglépett, és a szünetig tartotta előnyét. A második játékrészben folytatták jó játékukat Csajkó Elizáék, s bár volt periódus, amikor három gólra feljött a hazai gárda, ezeket a rohamokat sikerült visszaverniük. Ifi: 34–25.

Gálné Vigh Zsuzsanna: – Felszabadultan, jól és okosan játszottak a lányok. Végre elhitték, hogy ha odafigyelnek, nyerni tudnak. Nagyon jól összeállt a védekezés, jó kapusteljesítmény és megfontolt támadások eredménye a siker.

Tamási KC–Hévízi SK 18–19 (6–11). Tamási, 80 néző. V.: Hullmann, Weinert.

Tamási: János F. – SÁKOVICS B. 2, Farkas E. 4 (2), Lanczki Eszter 3, FÖLKER, Gulyás L. 3, Salamon Cs. 3. Csere: SZALAI SZ. (kapus), Kersák 3, Sákovics K., Nagy S.

Hetesek: 6/3, ill. 3/2.

Kiállítások: 12 + kizárás, illetve 14 perc.

A hévíziek voltak barátságban a kapufákkal, de a hálóőrük is megbabonázta a hazaiakat, akik hátrányukat ragyogó védekezésük mellett Szalai Szonja bravúrjaival fokozatosan dolgozták le a szünet után. Lanczki Eszterék többször visszajöttek egy gólra, de a kimaradt ziccerek és hetesek miatt végül elmaradt a bravúr. Ifi: 27–23.

Varga László: – Jól küzdött a csapat, de sajnos a hibáink megpecsételték a sorsunkat.

Férfi NB II, Dél-nyugat, a 14. fordulóban

Hőgyészi SC–MK Pelikán-Siklós KC 33–30 (12–16). Tamási, 150 néző. V.: Altmár, Horváth M.

Hőgyész: Hudra – Debreczeni 3, Nyitrai 2, VOJKOVICS GY. 4, Szabó T. 2, TEIMEL R. 6, VOJKOVICS I. 9. Csere: Farkas G., MOLNÁR B. (kapusok), Balaskó, Gadányi 2 (2), Héger, Pap B., Teimel M. 2, Vald 3, Zatureczki.

Hetesek: 4/2, ill. 3/2.

Kiállítások: 8 + kizárás, illetve 10 perc.

Csak a negyvenedik percben kezdett el játszani a hőgyészi együttes, addig érthetetlen dolgokat csinált a hazai gárda támadásban és védekezésben egyaránt (13–19). A vendéglátók négy-kettes védekezése nem ízlett a Siklósnak, így egy 10–3-as szériával átvették a vezetést. Az adok-kapokból a HSC jött ki győztesen, elsősorban Molnár Balázs, Teimel Róbert és Vojkovics István teljesítményének köszönhetően. Ifi: 24–27.

Bán Tamás: – Az első negyven perc kritikán aluli játéka után a mérkőzés utolsó harmadában helyén volt a szívünk és az eszünk.