Atlétika

2019.09.05. 21:58

Szemerei aranyat, Varga bronzot szerzett a szuperdöntőn

Hatodik alkalommal bonyolította le a Szuper Liga Döntőt a MASZ. Jutott az érmekből a Tolna megyeieknek is.

Fotó: Beküldött kép

Miután a Szuper Liga Döntő komoly pénzdíjakért zajlik, érthető, hogy a teljes magyar élmezőny rajthoz állt a nyár utolsó hétvégéjén rendezett viadalon.

Megyénk atlétái közül ismét a középtávfutók remekeltek. Szemerei Levente győzelemmel fejezte be az igen sikeresnek mondható szabadtéri szezonját. A Szekszárdi Sportközpont futójának dolgát végig igyekezett megnehezíteni győri ellenfele, de Szőke Balázs tanítványa a háromezer méter utolsó akadályáról lejőve huszáros hajrát vágott ki, és magabiztos teljesítménnyel lett Szuper Liga-győztes.

Szemerei Levente (középen) a legvégén faképnél hagyta a riválisait és simán nyert Fotó: Beküldött kép

Varga Lőrinc utolsó versenyét futotta bonyhádi színekben. A junior korosztály győztese a felnőttek között is vitézkedett, bár a nemzetközileg rutinos versenyzőkkel – Vindics Balázs, Kazi Tamás – a hajrában meggyűlt a baja, így is harmadik helyen érkezett célba, újabb bronzéremmel bővítve az AC Bonyhád idei igen szépen csillogó éremgyűjteményét.

A dombóvári nevelésű, de már a Budapest Honvéd színeiben induló Tóth Lili Anna idei legjobbjával nyerte az 5000 méter síkfutást, míg háromezer akadályon második lett.

Eredmények

Nők, 800 méter: 7. Kocsis Kata (AC Bonyhád) 2:20,94 perc. 3000 méter akadály: 2. Tóth Lili Anna (Bp. Honvéd) 10:22,63 p..., 5. Kocsis Kata 11:23,16 p. 5000 méter: 1. Tóth Lili Anna 16:51,55 p. Férfiak, 400 m: 4. Varga Lőrinc (AC Bonyhád) 48.09 másodperc. 800 m: 3. Varga Lőrinc 1:51,33 p. 110 m gát: 5. Balogh Péter (AC Bonyhád) 15.31 mp. 3000 m akadály: 1. Szemerei Levente (Szekszárdi Sportközpont) 9:10,74 p. Rúdugrás: 4. Böndör Márton (AC Bonyhád) 482 méter, 5. Böndör Dániel (AC Bonyhád) 462 m.