2019.03.12. 19:23

Tisztes helytállás az erősebb csapat ellen

Fotó: Shutterstock illusztráció

Kézilabda Női NB II, Dél-nyugat, 15. fordul

Tolna KC–Kozármisleny SE U22 22–25 (8–14). Tolna, 100 néző. V.: Serfőző K., Serfőző R.

Tolna: Tancz, Lénárt, Izsák 2, Lengyelfalusy 2, Pásztor F., Csajkó 6, Gál D. 5, Gaál O., Máté Zs. 2, Soó R., Majsai-Sipos 5, Obendorf, Szmacska, Domsa.

Hetesek: 5/3, ill. 3/2.

Kiállítások: 4, ill. 8 perc.

Pontatlan lövésekkel és nem túl olajozott védekezéssel kezdett a Tolna, amely a második játékrész nagy részében az emberfogásnak köszönhetően csendben zárkózott a mislenyiekre, de hatgólos félidei hátrányának csak felét tudták ledolgozni.

Gálné Vigh Zsuzsanna, a Tolna KC edzője: – A félidei hibáinkat csak részben tudtuk kijavítani, de úgy gondolom, hogy a háromgólos vereség egy tisztes helytállás a listavezetővel szemben.

Siófok KTC Kft. U22–Tamási KC 38–32 (17–14). Siófok, 40 néző. V.: György K., Horváth A.

Tamási: János F. – Sákovics B. 2, Kövesdi, LANCZKI ESZTER 13, Seemann 1, GULYÁS L. 11 (1), Salamon Cs. 3. Csere: Farkas E. 1, Fölker 1, Nagy S., Ribányi.

Hetesek: 4/4, ill. 2/1.

Kiállítások: 6, ill. 10 perc.

Már-már megszokott forgatókönyv szerint alakult a mérkőzés: a fiatal siófokiak ellen gyakorlatilag egy félidőn át tartotta magát a tamási gárda. Bár mindent megtettek a felzárkózás érdekében a vendégek, a második félidőben gyorsan eldőlt a mérkőzés. Az ellenfél gyors ellentámadásit nem tudták megakadályozni, hiába volt jó a támadójátékuk. Ifi: 46–31.

Varga László, a Tamási KC edzője: – Bár támadójátékunk tetszetős volt, futóversenyben alulmaradtunk.