2019.05.15. 19:17

Újabb ki-ki meccset bukott el a Tolna KC

Fotó: Shutterstock illusztráció

NB II, Délnyugati csoport, 21. forduló

Tolna KC–Nemes DSE Nemesvámos 34–35 (18–15). Tolna, 90 néző. V: Szászfai, Tasnádi.

Tolna: Tancz – Izsák Adél 6, Majsai-Sipos 5, Csajkó 6 (2), Gál D. 7, Lengyelfalusy 6 (2), Gaál O. 2. Csere: Lénárt, Obendorf 2, Domsa, Szmacska.

Hetesek: 4/4, ill. 10/8.

Kiállítások: 2, ill. 4 perc.

Szokásos forgatókönyv szerint alakult a tolnaiak mérkőzése. Az első félidőben jól ment a játék Gál Dóráéknak, hat góllal is elléptek, ami a szünet után fokozatosan olvadt el. Az utolsó tíz perchez érve még két találat megmaradt előnyükből, de a Csajkó Elizán az egész mérkőzés alatt emberfogást alkalmazó vendégek kiénekelték a tolnaiak szájából a sajtot, s elvitték a két pontot.

Gálné Vigh Zsuzsanna: – A hajrában úgy érzem, a játékvezetők is belenyúltak a mérkőzésbe, de nem erre akarom fogni, hogy kikaptunk. Sok hibával játszottunk, ami újabb egygólos vereséghez vezetett.

Tamási KC–Kozármisleny SE U22 29–34 (14–17). Tamási, 45 néző. Vezette: Ritter, Sörös.

Tamási: János F. – Seemann, Farkas E. 4, Lanczki Enikő 2, SÁKOVICS K. 3, GULYÁS L. 12 (5), Salamon Cs 2. Csere RIBÁNYI 4, Izsák Anna 1, Nagy S. 1, Pintér M., Tillmann, Barkóczki.

Hetesek: 5/5, ill. 5/5.

Kiállítások: 0, ill. 6 perc.

Az első félidőben nem érződött a tabellán elfoglalt helyezésbeli különbség, bár többnyire a vendégek vezettek. Gulyás Lenke és Sákovics Kitti vezérletével jól tartották magukat a tamási lányok, akik egészen a második félidő közepéig pariban tudtak lenni a fiatalok ellen. Ekkor azonban kiütközött az edzettségbeli különbség, fokozatosan elhúztak a vendégek, így a végjátékra nem volt kétséges a két pont sorsa. Ifi: 28-34.

Varga László: – Ragyogó támadójátékunk gyengébb védekezéssel és visszarendeződéssel párosult, így a tisztes helytállás mellett nem volt esélyünk a pontszerzésre.

A szezonból még egy forduló van vissza, május 19-én, vasárnap a tolnaiak Veszprémben (15 óra), a tamásiak Dunaújvárosban a Duna-Pent vendégeként (17 óra) zárhatják szépen az évet. A két megyei csapat a versenykiírás értelmében kiesett az NB II-ből. Amennyiben a megyebajnokságból nem lesz feljutó, a Tolna és a Tamási is maradhat a harmadosztályban.