labdarúgás

2019.10.20. 19:39

Végzetes volt a tíz percnyi rövidzárlat

20191020_Szekszárd_Labdarugás NB III Szekszárdi UFC – Rákosmenti Futball Club Kft _Fotó: Mártonfai Dénes/MD Tolnai Népújság

Hiába vezetett Arena Ármin második félidő elején szerzett góljával a 76. percig a Szekszárdi UFC a Rákosmente KSK ellen, tíz perc rövidzárlat elég volt, hogy összeomoljon minden. A vendégek a Ferencvárosban nevelkedett Kokenszky Norbert mesterhármasával elvitték a három pontot, ami még nagyon hiányozni fog a szekszárdiaknak.

A meccs krónikájához tartozik, hogy Mityók Roland az első félidőben kivédett egy tizenegyest, a másodikat viszont már gólra váltották a vendégek, akik aztán ki is használták a lélektani előnyt.

NB III, Közép csoport, a 11. forduló

Szekszárdi UFC–Rákosmente KSK 1–3 (1–0). Szekszárd, v.: Gáspár A. (Keszthelyi T., Nagy M.). Szekszárd: Mityók – Kvanduk J., Márton E., Dudás D., Füredi – Királyházi (Dombi, 82.), Budai D., Arena Á., Vituska I., Kesztyűs M. (Péter A., 82.) – Fejes P. Edző: Dienes Pál. Rákosmente: Hoffmann – Nagy J., Horváth G., Balaskó, Aranyos – Peszmeg (Tóth L., 69.), Vattai, Kiss D. (Lucz, 69.), Horváth P. (Mohácsik, 81.) – Horváth B., Kokenszky. Edző: Gálvölgyi István. Gól: Arena Á. (49.), ill. Kokenszky (76., 78., 86., az elsőt 11-esből). Sárga lap: Kesztyűs M. (35.), Budai D. (78.), ill. Horváth G. (42.).

Dienes Pál, a szekszárdiak edzője: – Nem tudom elmarasztalni a játékosaimat. Az első félidő helyzetei alapján eldönthettük volna a három pont sorsát. A második, ellenünk megítélt tizenegyes hozta meg a fordulatot.

A forduló további eredményei: Dunaharaszti–Pécsi MFC 0–7, Szentlőrinc–Monor 0–0, Iváncsa–Taksony 4–1, Dabas–Szabadkikötő 2–1, Kozármisleny–Dabas-Gyón 3–2, Kelen–Kecskemét 1–1. A Dunaújváros–Bp. Honvéd II találkozó lapzárta után ért véget.