Magabiztos győzelemmel kezdte a tavaszt a két bajnokesélyes Keleten

A Madocsa és a Mórágy is könnyedén vette első tavaszi akadályát a megyei II. osztályú focibajnokság Keleti csoportjában, ahogy Nyugaton sem borultak a papírformák.

Balázs L., Berg S. ([email protected])

Nyugati csoport, 16. forduló

Kaposszekcső-Csikóstőttős–Nagymányoki SE 1–7 (0–3). Csikóstőttős, 70 néző. V: Lengyel (Marcsek T., Marcsek G.). Kaposszekcső: Léber– Szabó V., Imre (Schott, a szünetben), Ács, Horváth Á.– Fehér A., Porció, Valkó (Tilinger, a szünetben), Végh P.– Cser, Böjtös. Edző: Iván József. Nagymányok: Schanczenbacher– Lajos, Szabó F. (Sebestyén J., 53.), Wolf, Schmidt– Horváth B., Barabás, Herger, Miklós T. (Rein, 63.)– Köő, Czékmány B. Edző: Incze Zoltán. A megszeppent hazai csapat nem tudta felvenni a gyorsan és ügyesen játszó nagymányoki alakulat fordulatát. Teljesen megérdemelt a vendégek nagyarányú győzelme. Gól: Léber (75.), illetve Barabás (8., 72.), Czékmány (18., 55.), Horváth B. (30.), Horváth G. (83.), Lajos (84.). Jók: Barabás, Czékmány B. U19: 3–2.

Döbröközi KSE–Kisdorogi FC 1–3 (0–2). Döbrököz, 60 néző. V: Illés T. (Horváth T., Szappanyos). Döbrököz: Simon J. – ifj. Varga L., Török G., Gillich, Zádori– Bebesi, Kaposvölgyi, Törő, Greschner (id. Varga L., 78.) – Keresztes M., Gamos. Edző: id. Varga László. Kisdorog: Kiss A. – Schiller A., Schiller Z. (Miszler, 66.), Pálinkás, Bordi – Palkó Márk, Páli, Horváth P., Palkó Máté – Németh Sz., Selyem (Mészáros M., 87.). Szakmai igazgató: Bőhm János. A tartalékos vendéglátó ellen szerencsével nyertek a vendégek. Gól: ifj. Varga L. (71.), illetve Schiller A. (20., 81.), Schiller Z. (8.). Kiállítva: Gamos (Döbrököz, 82.). Jók: Török G., Bebesi, illetve az egész vendégcsapat dicsérhető. U19: 1–9.

[caption id="" align="alignleft" width="650"] A hazaiak részéről Palkó Árpád (16), a vendégeknél Csókás Krisztofer fut versenyt a labdáért a Majos II.–Simontornya mérkőzésen (Fotók: Mártonfai Dénes)
[/caption]

Bonyhád-Börzsöny SE–KSE Zomba 6–2 (3–0). Bonyhád-Börzsöny, 50 néző. V: Lengyel S. (Farkas R., Kapéter J.). Bonyhád-Börzsöny: Ladányi – Koller, Brandt H. (Gábori, 56.), László L., Töttős – Zsók Gy., Pongrácz B. (Eckert, 66.), Pap A., Rafai (Zircher, 75.) – Pintér L., Rétfalvi (Csobot P., 66.). Játékos-edző: ifj. Töttős László. Zomba: Reitzi – Hermann (Miklós M., 46.), Mathész, Trautmann, Farkas D. – Studer, Varga Z., Zsolnai, Tóth A. – Tanács, Häckl. Edző: Panghy Gergely. Gólgazdag találkozón magabiztos hazai siker született a tartalékosan felálló vendégek ellen. Gól: Pintér L. (18., 22.), Rafai (47., 69.), Farkas D.(34., öngól), Zsók Gy. (63.), illetve Tanács (70.), Varga Z. (86.). Kiállítva: Ladányi (86.). Jók: az egész hazai csapat, ill. Varga Z., Reitzi, Mathész. U19: 3-5.

Mesterlövészek

A góllövőlista élmezőnye. Keleti csoport, 22 gólos: Böde István (Madocsa SE). 20 gólos: Tóth Tamás (Mórágyi SE). 15 gólos: Horváth Csaba (Bátaapáti SE). 12 gólos: Szlucska Zsolt (Dunakömlődi SE), Tóth László (Mórágyi SE).

Nyugati csoport, 17 gólos: Szabó Dániel (Simontornya TC). 16 gólos: Bodó József (Nagymányoki SE), Schiller Adrián (Kisdorogi FC). 15 gólos: Barabás Ákos (Nagymányoki SE). 14 gólos: Miklós László (Aparhanti SE).

Aparhanti SE–Pálfai SE 9–1 (5–1). Aparhant, 60 néző. V: Bíró (Marcsek). Aparhant: Rózsa – Szász, Gyalog, Palkó J., Molnár N. – Müller, Móricz (Molnár D., 64.), Kajtár (Sebestyén D., 69.), Hegyi – Miklós L., Erős (Ambrus, a szünetben). Edző: Minker Endre, Dézsi János. Pálfa: Molnár P. – Mészáros F., Balogh T., Nagy K., Farkas V. – Pleck, Száraz, Németh P., Csányi K. – Portikhegyi, Lindinger. Edző: Ignácz László. Idény eleji játékkal is könnyedén nyert az aparhanti csapat. Gól: Kajtár (5., 11., 64.), Miklós L. (49., 78.), Móricz (8.), Szász (14.), Rózsa (28.), illetve Csányi (17.). Jók: Müller, Hegyi, Rózsa, illetve Farkas V., Csányi K. U19: 6–0.

Majosi SE II.–Simontornya TC 5–0 (2–0). Bonyhád-Börzsöny. 50 néző. V: Bíró R. (Antal, Knap). Majos: Rács – Sántha, Batta, Erős (Világosi, 62.), Németh B.– Lőrincz, Kaiser, Harangi, Nagy Á. – Illés, Palkó Á. (Losonczi, a szünetben). Játékos-edző: Sántha Áron. Simontornya: Kerekes – Máté B., Fung, Balczer (Ambrus, 77.), Varga R. – Onodi, Péti, Gergő, Csókás– Nyerges, Marekkel. Edző: Tóth Attila. A lelkesen küzdő, tartalékos – főleg utánpótláskorú játékosokkal kiálló – vendégek ellen helyzetei alapján megérdemelten győzött a hazai gárda. Gól: Losonczi (72., 79.), Illés (35.), Erős (41.), Lőrincz (84.). Jók: Lőrincz, Illés, Losonczi, illetve Kerekes. U19: a Majos megye egyes.

[caption id="" align="alignleft" width="650"] A megyei II. osztály Nyugati csoportjának állása a 16. fordulót követően
[/caption]

Keleti csoport, 12. forduló

Madocsa SE–Dunakömlődi SE 8–0 (4–0). Madocsa, 200 néző. V: Illés (Mészáros L, Papp). Madocsa: Müller – Araczki I. (Baka, 67.), Kern, Magyar I., Hahn J. – Kanik (Süvöltős J., a szünetben), Éger (Magyar T., 67.), Rein – Wenhardt (Schulteisz A., a szünetben), Böde I., Szakács (Hosnyánszki T., 75.). Edző: Böde Dániel. Dunakömlőd: Bérdi – Juhász V., Szemes M., Solt, Szabó T. – Jóni I., Horváth J., Mezei – Poroszkai M., Jóni K. Edző: Szabó István. Mindössze 10 játékossal kezdte a mérkőzést a vendégcsapat, amely a találkozó végére elfáradt. A 70. perctől még ketten megsérültek tőlük, így nyolcan fejezték be a mérkőzést. Gól: Böde I. (33., 34., 62., 64., 86.), Szakács (7.), Rein (36.), Kern (84.). Jók: Hahn J., Magyar, Éger, Böde I., illetve Bérdi, Szemes. U19: 2–8.

[caption id="" align="alignleft" width="250"] Nagy Árpád (fehérben) és Péti Dániel küzdelme a játékszerért
[/caption] Mórágyi SE–Bátaapáti SE 5–0 (1–0). Mórágy, 250 néző. V: Garai (Stefánovits, Hágen). Mórágy: Hujbert – Fürst, Berényi Sz., Lestár (Kis R., 75.), Rozgonyi – Simon J., Kőkuti (Bene, a szünetben), Stefán, Löfli D. – Tóth L. (Sárközi E., 73.), Tóth T. Edző: Illés Béla. Bátaapáti: Kékesi – Kalmár Zs. (Stier, 81.), Molnár K., Babanics F., Torda – Hesz, Győrfi, Dudás Z., Varga R. – Babanics N., Horváth Cs. (Kókai, 73.). Játékos-edző: Babanics Nándor. Szomszédvári rangadón szép számmal kilátogató nézők előtt szoros állásnál büntetőt hibáztak a vendégek. A hazaiak a végjátékban ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Gól: Tóth T. (44., 59., 92.), Tóth L. (51.), Berényi Sz. (75.). Kiállítva: Simon J. (60.), ill. Babanics F. (60). Jók: Hujbert, Lestár, Löfli, Tóth L., Fürst, illetve Molnár, Varga. U19: 4–2.

Bölcskei SE–Fadd SE 3–1 (1–0). Bölcske, 100 néző. V: Hartung (Farkas R., Horváth J.). Bölcske: Nagy G. – Besenczi Z., Fenyősi, Wolf (Dömény, 65.), Keresztes D. – Princz G., Höss, Tóth Gy. (Tóth J., 75.), Pasker – Farnek A., Debreceni (Sipos B., a szünetben). Edző: Tóth János. Fadd: Szalai Á. – Baros, Gerendai, Mausz, Csányi O. – Asztalos, Fehér K. (Horváth G., 60.), Szatmári, Horváth M. (Fejes, 60.) –  Gáncs (Tóth A., 71.), Fazekas R. (H. Szabó, 81.). Edző: Gyenis Mihály. Nehéz talajú pályán, nem túl magas színvonalú mérkőzésen jobban használta ki a helyzeteit a hazai csapat. Gól: Höss (33.), Fenyősi (77.), Princz (92.), illetve Tóth A. (91.). Jók: Besenczi Z., Fenyvesi, Nagy G., illetve Tóth A., Szatmári. U19: 1–5.

Ez következik

KELETI CSOPORT, 13. forduló. Március 25., szombat: Kajdacsi SE–Gerjeni SK, Dunakömlődi SE–Mórágyi SE, Fadd SE–Madocsa SE 16. Vasárnap: Bátaapáti SE–Németkéri SE, Sióagárdi SE–Bölcskei SE. Szabadnapos: Dunaszentgyörgyi SE.

NYUGATI CSOPORT, 17. forduló. Március 25., szombat: Simontornya TC–KSE Zomba, Majosi SE II.–Aparhanti SE. Vasárnap: Nagymányoki SE–Bonyhád-Börzsöny SE, Kisdorogi FC–Kaposszekcső, Pálfai SE–Döbröközi KSE 16. Gerjeni SK–Dunaszentgyörgyi SE 1–3 (0–1). Gerjen, 150 néző. V: Kis Z. (Petrovics, Kapéter). Gerjen: Mező – Bán Z., Bráz (Kovács L., 60.), Tóth M. Aradi G. – Bán T. (Holweiger, 57.), Novák, Nánai (Búzás G., 68.), Kapitány – Tesényi, Gál T. (Takács M., 65.). Edző: Lacza Zsolt. Dunaszentgyörgy: Berek – László A., Tóth Z., Káldi, Udovisits – Beda B. (Jóni A., a szünetben), Józsa G. (Molnár T., 72.), Rompos, Palló – Szakter, Major M. (Berta F., 70.). Edző: Horváth László. Alacsony színvonalú, két gyenge játékerőt képviselő csapatok mérkőzésén a jobb helyzetkihasználás döntött. Gól: Kapitány (74.), illetve Udovisits (33.), Szakter (57.), Józsa G. (65.). Jók: Bán Z., illetve Berek, Szakter, Udovisits. U19: 1–2.

Németkéri SE–Kajdacsi SE 0–4 (0–1). Németkér, 50 néző. V: Kiss G. (Horváth T., Bárdos-Gutpintér). Németkér: Sági R. – Lénárt R. (Csohány, 65.), Majoros G., Piszár, Csonka A. – Lacza D. (Kovács L., 71.), Szili, Csonka L., Fodor T. – Majoros R., Orova. Edző: Rauth Mihály. Kajdacs: Takács L. (Virág A., 83.) – Kapás, Farkas A., Kasza (Lengyel J., 85.), Varga L. – Király P., Milák, Gazdag, Kőrösi – Szendi A., Szendi F. Edző: Kovács Dénes. A tartalékos hazaik nem tudták megnehezíteni a jól és eredményesen játszó vendégeket. Gól: Szendi A. (3., 28., 56.), Gazdag (68.). Jók: Majoros G., illetve Szendi A., Kasza, Király P. U19: 1–9.

[caption id="" align="alignleft" width="650"] A megyei II. osztály Keleti csoportjának állása a 12. fordulót követően
[/caption]

NYUGATI CSOPORT, 17. forduló. Március 25., szombat: Simontornya TC–KSE Zomba, Majosi SE II.–Aparhanti SE. Vasárnap: Nagymányoki SE–Bonyhád-Börzsöny SE, Kisdorogi FC–Kaposszekcső, Pálfai SE–Döbröközi KSE 16. Mesterlövészek A góllövőlista élmezőnye. Keleti csoport, 22 gólos: Böde István (Madocsa SE). 20 gólos: Tóth Tamás (Mórágyi SE). 15 gólos: Horváth Csaba (Bátaapáti SE). 12 gólos: Szlucska Zsolt (Dunakömlődi SE), Tóth László (Mórágyi SE).

Nyugati csoport, 17 gólos: Szabó Dániel (Simontornya TC). 16 gólos: Bodó József (Nagymányoki SE), Schiller Adrián (Kisdorogi FC). 15 gólos: Barabás Ákos (Nagymányoki SE). 14 gólos: Miklós László (Aparhanti SE). A megyei II. osztály Nyugati csoportjának állása a 16. fordulót követően A megyei II. osztály Keleti csoportjának állása a 12. fordulót követően A hazaiak részéről Palkó Árpád (16), a vendégeknél Csókás Krisztofer fut versenyt a labdáért a Majos II.–Simontornya mérkőzésen (Fotók: Mártonfai Dénes) Nagy Árpád (fehérben) és Péti Dániel küzdelme a játékszerért -->