női NB I-es kosár

2017.11.05. 22:34

Egylabdás meccset nyert meg a KSC a Cegléd ellen!

Idei eddigi legszorosabb és legkeményebb bajnokiján van túl az Atomerőmű KSC Szekszárd, amely nagy csatában 72–67-re legyőzte a Ceglédi EKK-t, ezzel továbbra is hibátlan mérleggel vezeti a bajnokságot.

Erika McCall 19 ponttal vezette győzelemre a KSC-t

Búcsúztatással indult a két csapat egymás elleni mérkőzése, a klub hétszáz néző előtt egy szép gesztussal köszönte meg Maja Scsekics és Tamis Dorottya éveken át tartó munkáját. A szerb irányító 2012 és 2017 között öltötte magára a kék-fehér mezt, míg Tamis saját nevelésű játékosként verekedte be magát az első csapatba, amellyel a tavalyi ezüstérem volt a csúcs.

Vissza a bajnokira, amely már koránt sem volt ennyire örömteli. Szabó Noémi, a szekszárdi egyesület szakmai igazgatója korábban azt nyilatkozta, nem várható majd szép játék a felektől, kemény összecsapások már annál inkább. Nos, utóbbi valóban beigazolódott: az első negyedben Studer Ágnest és Theodoreán Alexandrát is kezelésbe kellett vennie a masszőrnek, a csapatkapitány sajnálatos módon az utolsó negyedben csak segítséggel tudta elhagyni a pályát, s nem is tért már oda vissza.

Ami a másik megállapítást illeti, a szekszárdiak olykor kimondottan szép és ötletes játékot mutattak be, s ami ennél is fontosabb, hogy eredményest is. A záró negyedet így tízpontos előnnyel várták, de Nagy-Bujdosó Nóra két triplája után kezdett szorulni a hurok, az utolsó percben már 70–67-et mutatott az eredményjelző. A pattanásig feszült hangulatban előbb Bálint Rékának, majd Medgyessy Dórának is kifelé pördült a triplakísérlete, így végül negyedik hazai meccsét is megnyerte a KSC, s egyedüli veretlenként áll a tabella élén.

Női NB I, a 2. fordulóból elhalasztott mérkőzés

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD– VBW CEGLÉDI EKK 72–67 (26–16, 13–16, 15–12, 18–23). Szekszárd, 700 néző. V: Papp, Győrffy, Fodor. SZEKSZÁRD: Studer Á. 3/3, Theodoreán, Erkic 6, Mansaré, MCCALL 19. Csere: BÁLINT R. 13/6, KRNJICS 12, Oblak 8/3, Gereben 11. Vezetőedző: Djokics Zseljko. CEGLÉD: Kányási 4, MEDGYESSY 14/3, Zsovár 6/6, NAGY-BUJDOSÓ 12/6, Mokango 11. Csere: Popovic 2, KATONA 13, Makszimovics 2, Lelik 3. Vezetőedző: Cziczás László.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–2, 6. p.: 13–8, 9. p.: 24–13, 12. p.: 28–18, 16. p.: 34–20, 19. p.: 37–32, 24. p.: 43–37, 27. p.: 50–41, 32. p.: 62–50, 35. p.: 66–58, 37. p.: 66–65, 39. p.: 70–67

Djokics Zseljko: – Gratulálok a csapatomnak, kemény meccset játszottunk a Cegléddel. A gyenge dobószázalék ellenére is nyerni tudtunk, köszönhetően a jó csapategységnek. Győzelmünket az elmúlt szezon végén távozó Maja Scsekicsnek és Tamis Dorottyának, valamint a születésnapos Gereben Líviának ajánlanám, aki 18 éves kora ellenére már fontos láncszeme a csapatnak.

Cziczás László: – Örülök, hogy rangadóra és egylabdás meccsre tudtuk kényszeríteni a Szekszárdot. Jó volt látni, hogy ilyen katlanban, tíz pont feletti hátrányból is vissza tudtunk jönni a meccsbe, ami a csapat tartását mutatja.

Mezőnybeli dobószázalék: 20/42 (47.6%), illetve 20/37 (54%). Hárompontosok dobószázaléka: 4/15 (26.6%), illetve 5/14 (35.7%). Büntetők dobószázaléka: 20/30 (66.7%), illetve 12/15 (80%).

Lepattanók (támadó): 36 (14), illetve 29 (5). Legtöbb lepattanó: Krnjics, Bálint R. 6-6, McCall 5, illetve Nagy-Bujdosó 9, Medgyessy 5.

Gólpasszok: 16, illetve 10. Legtöbb gólpassz: Studer Á., Oblak, Bálint R. 4-4, illetve Medgyessy 5, Katona 3.

Szerzett/eladott labda: 11/12, illetve 6/16.