Női futsal

2023.10.30. 17:00

Tizennyolcas karika: olyan pofont adott a Tolna-Mözs, hogy még most is csengenek a csepeli fülek

Hengerelt a 2F-Bau Tolna-Mözs női futsalcsapata, amely 18–0-ra kiütötte a csepelieket az élvonalbeli bajnokság hétvégi fordulójában.

Folk Zsuzsanna hat gólt vállalt a tolna-mözsi tizennyolcból

Fotó: Kiss Albert

Többször borsot tört már a Csepel a tolna-mözsiek orra alá, az előző idényben idegenben 2–1-es vereséget szenvedett Reveland Zoltán együttese, de egyszer hazai pályán sem tudott három pontot gyűjteni (2–2). Az sem kedvezett a vendéglátónak, hogy a válogatott szünet előtti két mérkőzését elveszítette, igaz, a Pest vármegyeiek vereségsorozata már öt bajnokira nyúlt.

Ezúttal viszont kérdés sem volt, melyik csapat örülhet a végén. A nyáron nevelőegyesületéhez visszatérő Folk Zsuzsanna kezdte a gólgyártást már a harmadik percben, a válogatott játékos végül hatnál állt meg, de duplázott a szintén válogatott meghívót kapott Kiss Gréta és Wiesner Dalma is, ahogy Nagy Noémi, Fekete Edina, Ferencz Flóra és Sajabó Boglárka is. A tolna-mözsiek sikere azért is értékes, mert Krascsenics Petra, Szalkai Kitti és Vámosi Georgina ezúttal sem tudott pályára lépni.

A tolna-mözsiek nem mostanában jutottak tíz gól fölé a bajnokságban, legutóbb 2021 októberében a TFSE-t győzték le otthon 13–0-ra, a mostaninál több találatot pedig 2016 októberében az Árkád ETO-nak lőttek Győrben (19–4).

„Szeretnék gratulálni a lányoknak, negyven percen keresztül maximális koncentrációval és remek hozzáállással játszottak – kezdte értékelését Reveland Zoltán. – Tudtuk, hogy fontos lesz a helyzetkihasználás, ebben nagyot javultunk az elmúlt hetekhez képest, köszönhetően az agresszív játéknak, labdaszerzésnek, így sikerült egy nagy arányú, önbizalom-növelő győzelmet aratni. Szeretnénk ezen az úton továbbmenni és az előttünk álló mérkőzéseket is ilyen mentalitással lejátszani. Minden elismerésem a Csepel csapatának is, mert próbálták felvállalni a bátor játékot és nem az volt a céljuk, hogy minél kevesebb kapott góllal megússzák.”

A Tolna-Mözsre a következő fordulóban, vasárnap a TFSE otthonán nagyobb feladat vár.

Női NB I, alapszakasz, 7. forduló
2F-Bau Tolna-Mözs–Csepel FC 18–0 (7–0)
Tolna-Mözs, v.: Petrovics (Mihálovics, Rácz Z.)
Tolna-Mözs: Deczki – Bajcsy, Kiss G., Nagy N., Folk Zs. Csere: Fekete E., Wiesner, Ferencz F., Sajabó. Vezetőedző: Reveland Zoltán
Csepel: Káli – Herczik, Blayer, Őri, Pavlik. Csere: Egyed, Palásti, Spéth. Vezetőedző: Csernik Kornél József
Gólszerző: Folk Zs. (3., 10., 16., 24., 26., 35.), Sajabó (7., 34.), Wiesner (15., 32.), Kiss G. (17., 40.), Nagy N. (20., 38.), Ferencz F. (30., 35.), Fekete E. (36., 36.)