2021.01.12. 10:23
Bővítik a plazmagyűjtési pontok számát
Jelentősen nő a koronavírus-fertőzöttek gyógyításához szükséges plazmagyűjtési pontok száma és kapacitása Magyarországon – közölte az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) kedden.
A közlemény szerint a szervezet az operatív törzs támogatásával új készülékeket szerzett be a meggyógyult koronavírusos betegektől történő speciális plazmagyűjtéshez.
Január második hetében az OVSZ Közép-magyarországi Regionális Vérellátó Központjában is megtörtént az első speciális plazmagyűjtés,
a következő hetekben pedig minden, megyeszékhelyen lévő vérellátóban telepítik a berendezést.
Az országos lefedettségnek köszönhetően a plazmaadás lehetősége egyszerűbb, könnyebben hozzáférhető lesz – írták.
Hangsúlyozták, hogy jelenleg
nemcsak a véradások folyamatosságára van nagy szükség, hanem arra is, hogy minél többen jelentkezzenek plazmadonornak a speciális vérkészítményre szoruló betegek ellátásáért.
Az OVSZ szervezésében eddig 500, az Orthoseráéban 250 speciális plazmaadás történt – tudatták.
A legközelebbi véradási helyszínekről és időpontokról, továbbá a plazmaadásra való alkalmasság elbírálását szolgáló mintaadás feltételeiről a www.ovsz.hu oldalon lehet tájékozódni.
Borítókép: vérplazmát ad egy nő a budapesti Biotest plazmaferezis állomáson 2020. április 28-án