2023.03.18. 19:06
Ha nagy adag romantikára vágysz, akkor az Off-Campus könyvsorozat a legjobb választás
Nem sokszor olvasok el egyhuzamban egy sorozatot.
Általában két kötet után szünetet kell tartanom benne, de nem azért mert nem tetszik, egyszerűen így vagyok programozva. De egy sorozattal kivételt tettem, ez pedig Elle Kennedy Off-Campus könyvsorozata, amely a Könyvmolyképző Kiadó gondozásában jelent meg.

Az Off-Campus négy kötetből áll, amelynek központi témája a szerelem, de azért ennél többről van szó benne. Mindegyik részben más-más főszereplőket kapunk. Egy négyfős barátitársaság egy-egy tagjának életét követhetjük nyomon a könyvekben, akik mindannyian az egyetem férfi hokicsapatának játékosai. Élvezik az életet, hajszolják a nőket, sportolnak, szórakoznak, miközben meg kell küzdeniük saját démonjaikkal, vagy éppen azzal, hogy az élet nehéz, amihez nem elég egy kisportolt test és sárm – mondjuk a könyvben ez sokszor jól jön nekik.
Nem lehet nem imádni ezt a négy srácot, de mégis a női karakterekben érzek több potenciált. Valahogy sokkal erősebbnek érzem a felépítésüket, és az ő gondolataik sokkal hihetőbbek, mint a fiúké. Mindez bizonyára azért van, mert az írónő maga is a női nem képviselője. Persze, nincs gond a férfi szemszögekkel sem, mégis egy-két mondat olyan hihetetlenül hangzik. Egyszerűen nem tudtam elképzelni, hogy a való világban a férfiak száját elhagyhatják olyan mondatok, amilyenek a kötetekben le volt írva. Igaz, ezek csak könyvek, amelyekben bármi megtörténhet.
Minden kötet érdekes felütéssel kezdődik – az elsőben az egyik sportolónak segítségre van szüksége a tanulásban, így alkut köt a főszereplő női karakterrel; a második részben egy másik hokis felejteni akar, és tudta nélkül kihasználja az egyik egyetemista lányt; a harmadik kötetben a harmadik srác laza kapcsolatba kezd egy egyetemistával, aki viszont idegenkedik az ilyesmitől; a záró részben a negyedik sportoló pedig hisz a szerelem első látásban, és igyekszik meghódítani álmai nőjét. Ezek az alap kezdések, amelyek a romantikus pillanatokat szülik, de mindezek mellett sok komoly témát is érintenek a kötetek, mint például a nemi erőszak, az alkoholizmus, a halál, a gyermekvállalás vagy éppen az ítélkezés. Utóbbi minden könyvben szerepet kap, de nem csak a mások általi, hanem az önön ítélkezés is felüti a fejét. Valahogy az egyetemen játszódó könyvek esetében ez a téma mindig megjelenik valamilyen formában, mintha ezen közeg szerves részét képezné az, hogy a diákok ítélkeznek egymás és maguk felett is.
A jégkorong sohasem állt közel a szívemhez. Fredrik Backman az, aki megszerettette velem a Mi vagyunk a medvék című kötetével. Igaz, hogy az abban lévő hokisok össze sem hasonlíthatók Elle Kennedy szexi játékosaival, de a sportba a svéd író vezetett be, így nem idegenek a hokis szavak és a játék menete is nagyjából tiszta, ami miatt élvezetes egy-egy meccsről is olvasni az Off-Campus sorozatban is. Nyilván ezekben a könyvekben nem annyira erős ez a vonal, de amit kapunk az élvezhető.
Az írónő a New Adult koronázatlan királynője. Már nem egyszer bizonyított ebben a témában. Ennek a műfajnak a fő jellemzője, hogy rengeteg benne a romantika, de a humorra se lehet panaszunk. Elle Kennedy nagyon jól bánik a szavakkal, és még könnyeket is képes a szemünkbe csalni egy-egy érzelmes résznél.
Nagyon örülök, hogy mind a négy részt elolvastam, és alig várom, hogy megjelenjen az ötödik könyv is, amelyben megtudhatjuk, hogy mi lett hőseinkkel a kötetek után. Még jó, hogy a Könyvmolyképző Kiadó még idén tervezi kiadni. Én már elő is jegyeztem.
Elle Kennedy: Off-Campus sorozat
new adult, romantikus
Könyvmolyképző Kiadó, 2022