KOSÁRLABDA

2018.05.09. 19:03

Hazai pályán is kikapott a Bonyhádi KSE

Hazai pályán is kikapott a Knipl Kft. Bonyhádi KSE a Budapest Honvédtól (60–104), így 2–0-s összesítéssel a fővárosi gárda jutott a playoff második körébe. A völgységiek a 11. helyért folytatják a rájátszásban.

A mezőnyposzton szűk rotációval kiálló Bonyhád az első negyedben még pariban volt a Honvéddal, a folytatásban azonban elléptek a vendégek, s komoly veresét mértek a völgységiekre.

„A Győr elleni kiesési rangadó után többen is jelezték, hogy azon a két összecsapáson minden erejüket elhasználták. A Honvéd ellen nem tudtunk már kellően felpörögni, így pedig nehéz meccset nyerni – mondta Morgen Frigyes. – Ellenfelünknek megvolt a motivációja, velünk ellentétben, ami miatt csalódott vagyok. Főleg hazai pályán, saját közönségünk előtt kikapni fájó” – tette hozzá a bonyhádiak edzője.

A harmadik negyed közepén végleg eldőlt a mérkőzés, utána már leginkább a saját nevelésű fiatalok voltak pályán hazai részről.

Férfi NB I/B, Piros csoport, rájátszás, a 9-12. helyért, 2. mérkőzés.

Knipl Kft. Bonyhádi KSE–Budapest Honvéd SE 60–104 (14–17, 15–23, 16–29, 15–35).

Bonyhád: Jilling, Lazics 18/9, Somogyfoki P. 1, Somogyfoki Sz. 6, Tömösváry 18/3. Csere: Csobán 3/3, Grebenár 5, Fezter 1, Fazekas V. 8, Pechár.

A Bp. Honvéd legjobb dobói: Mucza 21/15, Tóth B. 13/6, Bea 12, Bonilla 10/6,

A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Bp. Honvéd javára.

A 11. helyért kiírt párharc során a Calle Pubfood Békés–MTK Budapest vesztese vár a bonyhádiakra. Az első mérkőzést a fővárosiak nyerték 78–61-re, a második találkozó tegnap lapzártánk után ért véget.