kosárlabda

2018.11.16. 20:00

Tovább kell várni a bonyhádiak idei első bajnoki győzelmére

Egy hét leforgása alatt harmadik bajnokiját játszotta a Knipl Kft. Bonyhádi KSE, jó formáról azonban nem lehet beszélni. A Nyíregyháza (46–86) és a Nagykőrös (hosszabbítás után 69–72) után az MTK Törökbálinttól is kikaptak a völgységiek.

A jó kezdés után tizenegy pontos hátrányból (28–17) egy 9–0-s szériával vissza tudott jönni a BKSE, a harmadik negyedben viszont 13–0-s sorozatot produkáltak a vendéglátók, amivel gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzést.

Egyéni (az MTK-nál négy, a Bonyhádnál ketten érték el a tíz pontot) és csapatszinten is a hazaiak produkáltak jobb statisztikai mutatókat: a szerzett labdákban (11, illetve 8), lepattanóban (39/28) és gólpasszokban (21/11) is felülmúlták a BKSE-t.

– Két, korábban szebb időket is megélt, ezáltal csalódott B-csoportos együttes találkozott egymással, hiszen ennyi fordulót követően egyik társaság sem gondolta, hogy ilyen pozícióban lesz. Nem voltunk kellően agresszívek és éhesek a sikerre ahhoz, hogy nyerjünk. Hatvan ponttal még a női bajnokságban is nehéz nyerni. Itt tartunk jelen pillanatban!” – fogalmazott Morgen Frigyes, a másodosztályban sereghajtó bonyhádiak vezetőedzője.

Férfi NB I/B, Piros csoport, 9. forduló.

MTK Törökbálint–Knipl Kft. Bonyhádi KSE 82–67 (22–17, 13–13, 24–16, 23–21).

Törökbálint, v.: Tőzsér, Lövei, Stánicz.

Bonyhád: Somogyfoki P. 15/6, Pupp 11, Baki 9/3, Somogyfoki Sz. 8/3, Nagy B. 3/3. Csere: Csobán 6/6, Gébert 5, Kis M. 4, Tömösváry 2, Buday-Sántha 2, Dorogi 2, Jakab M.

A völgységiek legközelebb alsóházi rangadót játszanak: november 26-án, 19.30 órától az egy győzelemmel és hét vereséggel az utolsó előtti helyen álló PVSK-Kronosz Kiadó vendégei lesznek.