2019.03.23. 20:03

Nehezen indult, de Cegléden is győzött a KSC!

Az Atomerőmű KSC Szekszárd 69–57-re győzött a VBW CEKK Cegléd otthonában, ezzel női NB I-es kosárbajnokság utolsó alapszakasz-fordulója előtt bebiztosította harmadik helyét a tabellán.

Fotó: Makovics Kornél (archív)

Nem adta könnyedén magát az első negyedben a hazai gárda, amely 8–2-vel nyitott, s úgy tűnt, feladja a leckét Djokics Zseljko együttesének. A szerb-magyar szakember felforgatott kezdőötöst küldött a pályára, köszönhetően annak, hogy Abby Bishop egész héten fejfájással küzdött, s csak pénteken tudott edzeni a társakkal, Gereben Lívia Achillesz-sérüléssel bajlódott, de Studer Zsuzsa sem volt teljesen egészséges. Végül mindhárman játékra tudtak jelentkezni, egyedül a korábban is biztosra vett Frida Eldebrink nézte végig a padról a mérkőzést.

A svéd hátvédnek volt miért tapsolnia, a második negyedtől társai fokozatosan léptek el a vendéglátóktól. A nagyszünet előtt kialakult tízpontos előnyt (18. perc: 27–38) szinte végig tartani tudták Studer Ágnesék, csupán a második félidő elején jött közelebb hozzájuk a hajráig mindössze két cserével rotáló Cegléd.

A szekszárdiak győzelme így sem forgott veszélyben, ami egyben azt is jelenti, hogy hiába nyert a Vasas Akadémia otthonában a Zalaegerszeg (60–57), utolérni már nem tudja a KSC-t, ahogy a PEAC-Pécs (a jobb egymás elleni mérlegnek köszönhetően) sem tudja már megelőzni Bálint Rékáékat, akik így egy fordulóval az alapszakasz vége előtt – miután a Diósgyőr 96–61-re legyőzte az MTK-t – biztosan a harmadik helyen várják a rájátszást.

Az utolsó alapszakasz-fordulóban, jövő héten szombaton az MTK Budapest együttesét fogadja a Szekszárd (kezdés: 18 óra).

Női NB I, 21. forduló

VBW CEKK Cegléd–Atomerőmű KSC Szekszárd 57–69 (19–21, 10–22, 13–13, 15–13)

Cegléd, v.: Hervay T., Kovács N., Horváth Cs.

Cegléd: Swanier 9/3, POPOVICS 14/3, Révész B. 2, BAUGH 12, Kobolák 8.

Csere: Hamilton-Carter 10, Gorjanácz 2, Böröndy D., Király A., Filipowicz V.

Edző: Peter Jankovic

Szekszárd: STUDER Á. 10/6, DOJKIC 11, Theodoreán 2, McCALL 20, Kiss V.

Csere: BISHOP 4, Gereben 11, Bálint R. 5/3, Mansaré 6, Vincze N., Studer Zs.

Edző: Djokics Zseljko

Az eredmény alakulása: 3. perc: 8–2, 6. p.: 13–11, 9. p.: 19–17, 12. p.: 21–27, 17. p.: 27–35, 21. p.: 31–43, 25. p.: 35–45, 28. p.: 39–54, 31. p.: 41–56, 35. p.: 44–63, 38. p.: 53–67