kézilabda

2019.09.24. 18:38

A szünet után a szebbik arcát mutatta a szekszárdi együttes

A Tolna és a Szekszárd győzelemmel, a Tamási vereséggel zárt az NB II-es női bajnokság Dél-nyugati csoportjában.

Fotó: Mártonfai Dénes

Tolna KC–Tungsram SE 22–21 (14–11)

Tolna, 100 néző. V.: Herceg, Piller.

Tolna: Tancz, Lénárt, Izsák Adél 3, Lengyelfalusy 6 (3), Pásztor F. 5 (1), Csajkó 4 (1), Gál D. 3, László K. 1, Szmacska, Domsa, Tancsa, Molnár-Steiner.

Kiállítások: Tolna 10 + 2 piros, illetve 8 perc.

Hetesek: 5/5, ill. 4/2.

Az első tíz perc kiegyenlített játéka után kezébe vette az irányítást a Tolna, amely azonban Csajkó Eliza második félidei kiállítása után elvesztette a ritmust. A nagykanizsaiak ezt kihasználva három góllal elléptek, de a hazaiak a hajrában a maguk javára fordították az eredményt.

Gálné Vígh Zsuzsanna: – A kapusteljesítményünk kiváló volt. Sok technikai hibával játszottunk, de az utolsó negyedóra csapatmunkája meghozta a győzelmet.

Szekszárdi FGKC–BBSC Balatonboglár 34–21 (16–12)

Szekszárd, 150 néző. V.: Rozina, Újvári.

FGKC: Szalai – Ambrus K. 1, Bíró F. 1, Nagy Sz. 11 (9), TÓTH B. 7, FEHÉR T. 8, Reisch. Csere: Kutasi, Nagy A. (kapusok), Kapás 2, Feri D., Bencze D., Kocsis A., Szolnoki 1, BALÁZS K. 3.

Kiállítások: 2, ill. 10 perc.

Hetesek: 10/9, ill. 3/3.

Az FGKC a meccse elején védekezésben és a ziccerek kihagyásában „jeleskedett”, ezt valamelyest Nagy Szilvia játéka kompenzálta. A második félidőben szebbik arcát mutatta a csapat (Nagy mellé Szalai Szonja, Tóth Barbara, Fehér Tímea, a fiatalok közül Balázs Kitti, Kapás Tekla és Szolnoki Nóra is felnőttek), így folyamatosan „nyílt az olló”.

Tabajdi Ferenc: – Óriási súly- és magassághátrányban voltunk a belső posztokon. Mivel keveset segítettünk egymásnak, állandóan egy az egyben kellett védekeznünk, amit nem tudtunk megoldani. Amint a meghatározó embereik fáradni kezdtek, és a mi védekezésünk javult, nagy lett a különbség.

Tamási KC–Siófok KTC U22 22–33 (11–16)

Tamási, 50 néző. V.: Szászfai, Tasnádi.

Tamási: János F. – Seemann 2, Schmidt 1, Farkas E. 1, Sákovics K. 1, GULYÁS L. 11 (5), Salamon Cs. 4. Csere: Sákovics B., Tillmann 2, Izsák Anna, Nagy S., Ribányi 1, Fölker, Pintér M.

Kiállítások: 8, ill. 4 perc.

Hetesek: 5/5, ill. 6/5.

Lendületesen kezdett a hazai csapat, háromgólos előnyre tett szert. Ez azonban a fél­idő közepére elolvadt, a lerohanásokból rendre eredményes Siófok el is húzott. A második félidő első felében még felzárkóztak a vendéglátók, de megismétlődött az első játékrész forgatókönyve.

Varga László: – Mindkét félidő elején láttam szép dolgokat, de a kondicionális különbség a hátralévő időben megmutatkozott.

Mesterlövészek

Két szekszárdi és egy tamási játékos is ott van az első tízben az osztály góllövőlistáján. A siófoki Wald Kíra 23 góllal vezet, az FGKC-s Fehér Tímea és Nagy Szilvia egyaránt 18–18 gólt ért el. A tamási Gulyás Lenke 14-szer volt eredményes az idényben. A tolnaiaknál Lengyelfalusy Vivien a legeredményesebb 11 góllal.

A bajnokságban a mostani hétvégén nem rendeznek fordulót, legközelebb október 5-én lépnek pályára a csapatok. Az FGKC a Nemesvámos (14), a Tamási a Kozármisleny (15.30) vendége lesz. A Tolna a Marcalit fogadja (18).