kosárlabda

2020.02.12. 19:11

Jól kezdett, de a végét nem bírta a Dombóvár a rangadón

Forrás: Shutterstock

Sorozatban harmadik idegenbeli mérkőzését játszotta az NB II. Nyugat csoportjában szereplő Dombóvári KKE, s maradt alul 66–51-re a tabellán közvetlenül mögötte álló Szombathelyi Egyetemi SE vendégeként.

Tamás Péter gárdája az első másfél negyedben szinte végig vezetett, a félidő hajráját viszont a hazaiak bírták jobban, s egy 12-4-es szériával ők mehetettek előnnyel a nagyszünetre. Az öltözőből is a szombathelyiek jöttek ki jobban, de a mérkőzésen végül 10 pontig és 15 lepattanóig jutó Pölöske Kornél és a 14 pontot és 8 kiharcolt faultot jegyző Hadnagy Bence vezette DKKE tartani tudta a tíz egység közötti különbséget. A hajrában viszont elfáradni látszottak a dombóváriak, s végül szezonbeli negyedik vereségüket szenvedték el.

NB II., Nyugati csoport, a 16. fordulóban

Szombathelyi Egyetemi SE–Dombóvári Kosársuli KE 66–51 (10–14, 22–11, 14–12, 20–14). Szombathely, ELTE SEK Egyetemi Sportcsarnok. V.: Horváth A., Szalai Zs.

SZOESE: Schveighoffer 5/3, Mészáros M. 14/3, Vicze 9/6, Horváth Cs. 5/3, Oroszi 16/3. Csere: Monek 6/6, Novák M. 7/3, Bojkovszky, Németh M. 4, Gábor M. Edző: Kéri Péter.

Dombóvár: Tóth K. 4, HADNAGY 14/3, Vértes 10/6, KŐNIG 10/3, PÖLÖSKE 10. Csere: Dömötörfi 3, Németh P., Heisz A., Orbán Z. Edző: Tamás Péter.

A negyedik helyen álló dombóváriak számára rövid szünet következik a bajnokságban, legközelebb február 22-én a Soproni Tigriseket fogadják a Szuhay Sportközpontban (18 óra).