atlétika

2020.09.15. 12:16

Szekszárdon hangoltak az ob-ra a fiatal atléták

Vénasszonyok nyarában rendezte ifjúsági, serdülő és újonc versenyét a Szekszárdi Sportközpont, mely egyben a most hétvégén sorra kerülő Újonc és Serdülő Országos Bajnokság előtti utolsó felkészülési verseny volt.

Berg Sándor

A lehetőséget huszonhét klub közel százötven atlétája használta ki, Tolna megyét a házigazda mellett az AC Bonyhád, a Tamási TAM-BAU AC és a Dombóvári VASE képviselte.

Megyei eredmények

FÉRFIAK. Ifjúsági. 100 méter: 4. Szilágyi Péter (Szekszárd) 11,76..., 10. Pál Tamás (Szekszárd) 13,30 mp. 800 méter: 2. Strijk Barnabás László (DOVASE) 2:07,01, 3. Bárány Kristóf (DOVASE) 2:09.50, 4. Lőrinc Mátyás (Szekszárd) 2:11,77..., 6. Istlstekker Balázs (Szekszárd) 2:16,23, 7. Szita Richárd (DOVASE) 2:21,35 p. Súlylökés (5 kg): 1. Illés Dorián (Tamási) 13,02, 2. Hamar János (Szekszárd) 9,76, 3. Péceli Tamás (Szekszárd) 9,52, 4. Szabó Máté (Szekszárd) 7,84 m. Gerelyhajítás (700 g): 1. Wurst Bálint (Bonyhád) 46,20, 2. Hamar János 36,97, 3. Szilágyi Péter (Szekszárd) 35,62, 4. Péceli Tamás 26,34, 5. Szabó Máté 25,43 m.

Serdülő. 100 méter: 5. Dejonghe Yarne Simone Anemi (Bonyhád) 13,10, 6. Kardos Balázs (Szekszárd) 13,63 mp. 800 méter: 5. Deli Bence (Szekszárd) 2:21,14, 6. Máté Zsombor (Szekszárd) 2:28,14, 7. Gyugyi Levente (DOVASE) 2:33,69, 8. Porcsa Tamás (DOVASE) 2:39,62 p. 3000 méter: 2. Plessz Gábor (Szekszárd) 12:17,75 p. 100 gát: 2. Barna Tamás (Szekszárd) 15,22, 3. Merk Bálint (Szekszárd) 16,42 mp. 1500 méter akadály: 1. Gyányi Zsombor Buda (Szekszárd) 4:49,15..., 4. Szalay Máté (DOVASE) 5:21,79 p. Gerelyhajítás: 2. Barna Tamás (Szekszárd) 27,41, 3. Zsiga Levente (Szekszárd) 21,78 m.

Újonc. 2000 méter: 1. Végh Zsombor (Szekszárd) 7:09,16 p. Ötösugrás (helyből): 2. Horváth Máté Kálmán (Szekszárd) 12,64 m. Súlylökés (3 kg): 2. Kovalik Máté (Szekszárd) 10,54, 3 Kótai János (Tamási) 7,96 m. Diszkoszvetés (0,75 kg): 1. Kótai János 33,49, 2. Kovalik Máté 30,60 m. Gerelyhajítás (500 g): 3. Gréczy Balázs (Szekszárd) 27,36 m.

Újonc-ifjúsági. Magasugrás: 6. Zsiga Levente (Szekszárd) 1,55, 7. Merk Bálint (Szekszárd) 1,55, 8. Schöck Huba (Szekszárd) 1,55..., 11. Gréczy Balázs (Szekszárd) 1,40..., 13. Horváth Máté Kálmán (Szekszárd) 1,30 m.

NŐK. Ifjúsági. 100 méter: 1. Őri Veronika (Bonyhád) 12,89 mp. 800 méter: 1. Horváth Alíz (DOVASE) 2:32,70 p. 100 méter gát: 4. Kelemen Laura (Szekszárd) 18,17, 5. Weber Kata (Szekszárd) 20,76 mp. Gerelyhajítás (500 gr): 1. Posta Flóra (Szekszárd) 30,56..., 3. Kelemen Laura 20,00, 4. Weber Kata 17,22 m.

Serdülő. 100 méter: 3. Éva Viktória (DOVASE) 13,16..., 6. Kiss Kata Ramóna (Szekszárd) 13,21..., 20. Bálint Réka (Szekszárd) 15,82 mp. 800 m: 1. Stieb Kornélia (DOVASE) 2:27,86, 2. Nyisztor Luca Lia (DOVASE) 2:37,13..., 4. Sipos Zsanett (DOVASE) 2:43,26 p. 80 méter gát: 4. Kiss Kata Ramóna 12,78..., 6. Frei Nóra (Szekszárd) 13,22..., 11. Rostás Klarissza Dominika (Tamási) 19,49 mp. 300 méter gát: 11. Sarkadi Dorka Eszter (DOVASE) 53,92, 12. Nyers Ramóna (DOVASE) 54,40 mp. 1500 méter akadály: 1. Szalay Zóra (DOVASE) 5:23,08, 2. Esküdt Luca (DOVASE) 6:04,17 p. Ötösugrás: 3. Rostás Klarissza Dominika 15,28..., 5. Sarkadi Dorka Eszter 15,11, 6. Frei Nóra 15,00..., 8. Nyers Ramóna 14,64..., 11 Braun Marianna (Szekszárd) 14,00 m. Súlylökés (3 kg): 5. Csontos Zsófia (Szekszárd) 8,10 m. Diszkoszvetés: 2. Csontos Zsófia 16,31 m. Gerelyhajítás (500 g): 5. Hamar Eszter (Szekszárd) 19,82 m.

Újonc. 80 méter: 2. Szőke Hédi (DOVASE) 10,77, 3. Töttős Eszter (Szekszárd) 10,95 mp. 2000 méter: 1. Ozorai Zsóka (DOVASE) 6:55,73 p. 80 méter gát: 3. Töttős Eszter 13,50 mp. Ötösugrás (helyből): 2. Szőke Hédi 12,11 m. Súlylökés (2 kg): 3. Kurcz Kata (Szekszárd) 11,42 m. Diszkoszvetés (0,75 kg): 2. Kurcz Kata 26,82, 3. Szalai Gréta (Tamási) 13,15 m. Gerelyhajítás (500 g): 1. Kurcz Kata 25,81 m.

Újonc-ifjúsági. Magasugrás: 7. Posta Flóra 1,45, 8. Braun Marianna 1,40, 9. Dancsó Gréta (Szekszárd) 1,30, 9. Tuller Zea (Szekszárd) 1,30..., 12. Bálint Réka (Szekszárd) 1,15 m.

Ezek is érdekelhetik