OTP Bank Liga

2021.08.21. 22:41

Paksi vereség Böde Dániel 400. NB I-es meccsén

A Paksi FC nem tudta megszakítani rossz sorozatát a Budapest Honvéd vendégeként, miután az OTP Bank Liga 4. fordulójának szombat esti mérkőzésén 3–1-re alulmaradt a Bozsik Arénában.

20201024 Paks OTP Bank Liga NB I. 8. forduló: PAKSI FC - Honvéd labdarúgó mérkőzés Fotó: Molnár Gyula MGY Tolnai Népújság Képen: #13 BÖDE DÁNIEL

Forrás: MW-archívum

Újabb mérföldkőhöz érkezett a paksiak élő legendája, Böde Dániel, aki a Budapest Honvéd ellen játszotta 400. mérkőzését az élvonalban. Korábban amikor kerek számhoz érkezett, aktuális csapata csak egyszer, a legutóbbin szenvedett vereséget (50.: Paks–Siófok 2–1; 100.: Paks–Pápa 4–0; 150.: Eger–FTC  2–2; 200.: Mezőkövesd–FTC 0–1; 250.: Paks–FTC 0–5; 300.: Honvéd–FTC 1–3; 350.: Paks–FTC 0–4).

A mozgalmas első percek után Nagy Dominik révén a hazaiak megszerezték a vezetést, de sokáig nem örülhettek az előnyüknek, a szezon során először kezdő Hahn János értékesítette a saját maga által kiharcolt büntetőt. Amíg az első félidő hajrája egyértelműen a paksiaké volt, addig a második játékrész a kispestieké, de amíg Lenzsér Bence csak a kapufát találta el, a nyáron a Topolyától szerződtetett Nenad Lukics ismét előnyhöz juttatta a piros-feketéket.

Bognár György egy óra játék után drasztikus változásra szánta el magát, miután már kétgólos hátrányban volt csapata. Az átütőerő és az egyéni megoldások, amit a paksiak vezetőedzője többször is hiányolt már a szezonban játékosaitól, ezúttal is hiányoztak. Becsületből az utolsó pillanatig hajtottak Hahnék, de tízéves nyeretlenségi sorozatukat nem tudták megszakítani a Kispest vendégeként. Tizenkilencedik fellépésükön egy győzelem és nyolc döntetlen mellett immár tizedik vereségüket szenvedték el.

– Megérdemelten nyert a Honvéd – jelentette ki Bognár György, a paksiak vezetőedzője. – Párharcerősek voltak, és jobban is pörögtek, mint mi. Sokkal jobban kellett volna játszanunk ahhoz, hogy érvényesülni tudjunk, és ha ez a párharcokban nem jön ki, nem nyerhetsz.

– Játékunk még emberelőnyben is passzív volt. Gyorsabban, kreatívabban kellett volna járatni a labdát, valamint jobb egyéni teljesítményekre lett volna szükségünk. Ugyan ott voltunk a Honvéd térfelén, igazi helyzetünk nem alakult ki – zárta a paksiak trénere.

A bajnokságban egy-egy győzelemmel és döntetlennel, valamint két vereséggel álló Paks – a vb-selejtezős válogatott szünet előtt – jövő héten vasárnap 20 órától az Újpest FC-t fogadja.

OTP Bank Liga, 4. forduló

Budapest Honvéd–Paksi FC 3–1 (1–1)

Bozsik Aréna, 2411 néző. V.: Pintér Cs. (Medovarszki, Garai)

BP. HONVÉD Szappanos – Klemenz, Lovric, Batik, Tamás K. – Zsótér, Nono, Pantelics (Nagy G., 79.), Nagy D. (Májer, 87.) – Lukics (Eppel, 80.), Bőle (Hidi, 87.). Vezetőedző: Horváth Ferenc

PAKS Nagy G. – Kinyik (Balogh B., a szünetben), Lenzsér, Böde (Szendrei Á., 75.) – Sajbán Máté (Nagy R., 61.), Papp K., Bognár I. (Szélpál, 61.), Tamás O., Szabó J. – Ádám M. (Haraszti, 61.), Hahn. Vezetőedző: Bognár György

Gólszerző: Nagy D. (20., 57.), Lukics (46.), illetve Hahn (30.)

Sárga lap: Lovric (9.), Pantelics (39.), illetve Kinyik (45.), Böde (51.)

Kiállítva: Nono (68.)

További eredmények: Debreceni VSC–ZTE FC 1–2 (0–1), MOL Fehérvár–Kisvárda 2–1 (1–0), Mezőkövesd–Gyirmót FC Győr 0–0, Újpest–MTK 1–2. A Puskás Akadémia FC-Ferencvárosi TC mérkőzést január 26-ra halasztották.