Egy nap, két edzőmeccs

2022.01.15. 11:43

Előbb kilencgólos mérkőzésen maradt alul, majd ikszelt a Paksi FC

Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését is a beleki edzőtáborban a Paksi FC, mely 5–4-re alulmaradt a román első osztályban negyedik FC Botosanival szemben.

Fotó: Makovics Kornél / MW-archívum

Eredmény

Paksi FC-FC Botosani 4–5 (2–3)
Belek.
Paks: Rácz G. - Lenzsér, Szélpál, Kinyik, Szabó J. - Papp K., Kesztyűs B. - Szabó B., Bognár I. - Böde, Ádám M. Cserék: Simon B. (kapus), Vas, Medgyes, Nagy R., Balogh B., Sajbán Máté.
Gólszerzők: Ádám M. (43., 48., a második 11-esből), Böde (15.), Bognár I. (82.), illetve Tarcoveanu (14., 64.), Roman (36., 52., az elsőt 11-esből), Mailat (28.).

Bognár György csapatára ma még egy mérkőzés vár, magyar idő szerint 14 órakor az azeri Sabah FK-val méri össze erejét. Az utolsó törökországi edzőmeccsét jövő héten kedden játsszák a paksiak, akkor az orosz FC Ufa lesz az ellenfél.

A PFC korábban két román gárdával találkozott, a CSU Craiovától 5–2-re kikapott, míg az FC Chindia Targovistét 3-0-ra legyőzte.

Frissítés!

16:30 – Mai második edzőmeccsét sem tudta megnyerni a Paks, mely a félidei hátrány után a betegségből felépült Nagy Richárd találatával mentette döntetlenre a találkozót.

Paksi FC–Sabah FK 1–1 (0–1)
Paks: Simon B. – Lorentz, Tamás O., Szekszárdi, Medgyes – Vas, Windecker – Pesti Z., Balogh B., Gyurkits – Sajbán Máté. Cserék: Rácz G., Nagy R., Szélpál, Kesztyűs B.
Gólszerzők: Nagy R. (70.), illetve Xulio (30.).