Kézilabda

2022.03.16. 07:51

Tartják dobogós helyezésüket

A nőknél a Szekszárdi Fekete Gólyák KC tizenöt, a férfiaknál a Hőgyészi SC tizenhat góllal bizonyult jobbnak ellenfelénél az NB II. Dél-nyugat csoport hétvégi fordulójában.

Munkatársainktól

Női NB II., Dél-nyugat, a 14. fordulóban

Szekszárdi Fekete Gólyák KC–Gárdony-Pázmánd NKK U22 36–21 (17–13). Szekszárd, 100 néző. Vezette: Matics, Nádasdi.
Szekszárd: Nagy A. – KAPÁS 7, Lengyelfalusy 5, Fehér T. 6 (3), GULYA 4, CSAJKÓ 6, Gulyás L. 2. Cserék: Schell, Kutasi (kapusok) 1, Keringer 3, Dinnyés 1, Baksai 1, Bencze. Vezetőedző: Bordán Anna.
Hetesek: 3/3, illetve 1/1.
Kiállítások: 4 perc+piros lap, illetve 8 perc.

Az első félidőben 3–2-es állásnál vette át a vezetést a Szekszárd, mely a második játékrészt hét–eggyel nyitotta. Az ekkor kialakított tízgólos különbséget (24–14) a hajráig megőrizték a hazaiak, s a legvégére alakították ki a legnagyobb különbséget.

Bordán Anna: – Az ellenfél legeredményesebb játékosa a mérkőzés előtt belázasodott, így nem vállalta a játékot. Talán ez vagy más okozta, de a koncentrációnk védekezésben nem az előző hetekben megszokott volt. Látszott, hogy jó formában van a csapat, így szép támadásokból könnyedén lőttük a gólokat. Azonban a figyelem hiánya kezdett visszaütni elől is, így a félidő utolsó nyolc percét 6–2-re nyerték a vendégek. Szerencsére jókor jött a szünet. Egy kis „elbeszélgetés” után komolyat javult a védekezés. A támadásunk, ha nem is került a kezdeti szintre, de az átlagosnál jobb lett. Sajnálom az első fél­idő végét, mert a lányok még mindig nem értik, hogy ha nem koncentrálunk a mérkőzés egyes szakaszaiban, milyen „mélyre” tudunk kerülni, ahonnan nem mindig vezet egyenes út kifelé.

Férfi NB II., Dél-nyugat, a 15. fordulóban

Ferencváros U23–Hőgyészi SC 20–36 (7–20). Budapest, Elek Gyula Aréna, 50 néző. Vezette: Bugyi, Nász.
Hőgyész: Szente – Sipos M. 3, Nyitrai 3 (3), Sebestyén Cs. 3, Vald 2, Vojkovics I. 1, SZAKCSI 10. Csere: Hudra (kapus), Oláh 1, Teimel M. 3, Szabó T. 1, Vojkovics Gy. 4, Gadányi 1, Szabó B. 3, Pencs 1. Vezetőedző: Bán Tamás.
Hetesek: 1/0, illetve 3/3.
Kiállítások: 2, illetve 6 perc.

A nyolcadik perc végén még 5–1-re vezettek a hőgyésziek, akik a játékrész második felében 8–0-s sorozatot produkálva tizenkét gólra hizlalták az előnyüket. A magabiztos fél­idei vezetésük után sem tudott tíz gólon belülre kerülni a házigazda, mely végül a legnagyobb arányú vereségét szenvedte el eddig a szezon során. A HSC sorozatban hatodik győzelmét könyvelte el a bajnokságban.

Bán Tamás: – Tartottam ettől a mérkőzéstől, mert sosem lehet tudni, hogy az NB I.-es klubok kiket engednek vissza az alsóbb osztályú utánpótláscsapataikba. Ennek megfelelően készültünk és szoros mérkőzésre számítottunk, mindemellett hazai pályán ősszel csupán egyetlen egy góllal győztünk a Ferencváros ellen. Szerencsére ez a találkozó már nem olyanra sikerült, köszönhetően annak, hogy azt a hozzáállást folytattuk az első tizennyolc percben, amit az előző fordulóban Kalocsán befejeztünk. Tulajdonképpen az első húsz percben eldöntöttük a mérkőzés sorsát, jól védekeztünk és ebből gyors gólokat szereztünk. Utána csúsztak be ugyan hibák, a koncentráció már nem volt az igazi, de ez sem veszélyeztette a sikerünket. Ahogy Kalocsára, úgy most a fővárosba is sok szurkoló kísért el minket, szinte hazai pályát varázsoltak számunkra, ezért köszönet illeti őket.

Ez következik
Mindkét megyei csapat rangadót vív a következő fordulóban. A Szekszárd pénteken a harmadik Nagykanizsa otthonában lép pályára (kezdés: 18 óra), míg a hőgyésziek vasárnap a közvetlenül mögöttük álló Mecseknádasdhoz utaznak (kezdés 17 óra).

Női NB II., Dél-nyugat, az állás

1.Szekszárd141301468–29726
 2.PEAC141301432–31126
 3.Nagyatád141013410–36621
 4.Fehérvár U2214923444–38920
 5.DKKA U2214815448–39117