Férfi NB I/B-s kosárlabda

2022.11.07. 11:45

„Nem Instagramon játsszuk a kosárlabdát, hanem a pályán”

Tovább kell várni az Atomerőmű KSE Bonyhád első idegenbeli sikerére a férfi NB I/B Zöld csoportos kosárlabda-bajnokságban, miután vasárnap 71–51-es vereséget szenvedett a sereghajtó Nyíregyházi KSE otthonában.

Baki Sándor 22 pontja mellé leszedett 7 lepattanót

Fotó: Máté Réka

Baki Sándor pontjaival 11–2-vel indítottak a völgységiek a Nyírségben, előnyük a második negyed közepéig tartott ki (15. perc: 22–22). Szalai Milán két triplájával a félidőre még előnnyel ment a Bonyhád, a 23. percben a találkozó során először átvette a vezetést a sereghajtó. Heimann Gergő középtávolijával 42–42-re visszakapaszkodtak ugyan vendégek, de 12–0-s hazai rohamra már nem volt válaszuk.

„Gratulálok a hazai csapatnak, mert megérdemelten győztek, a második félidőben teljesen ledaráltak minket – fogalmazott Jan Pavlík a mérkőzést követően. – Sok fiatallal érkeztünk, mondtam nekik, hogy nem Instagramon játsszuk a kosárlabdát, hanem a pályán. Nyíregyháza egy feljutó csapat, tudják és látják, hogy nagyon hosszú az út a csillagokhoz. Nekünk keményen kell dolgozni, nem pedig egy-két jó utánpótlás-szereplés után elhinni, hogy jó játékosok vagyunk. De nem kell mindent negatívan látni, a 16 évesek látják, hogy mit kell megcsinálni ahhoz, hogy előrébb jussanak. Ezért hasznos nekik minden mérkőzés, amit a felnőtt mezőnyben játszani tudnak. A fiúkon múlik, hogy tanulnak-e belőle” – tette hozzá a bonyhádiak vezetőedzője.

A két győzelemmel és négy vereséggel a 9. helyen álló BKSE vasárnap 18 órakor a harmadik Tiszaújvárost fogadja.

Férfi NB I/B, Zöld csoport, 8. forduló

Nyíregyházi KSE–Atomerőmű KSE Bonyhád 71–51 (13–19, 15–12, 22–11, 21–9)
Nyíregyháza, v.: Sörlei, Gál J., dr. Nagy Zs.
Nyíregyháza: Vida 5/3, Verba 5/3, CVIJIN 14/6, Gáspár B. 8, ASZTALOS 12. Csere: Tisza B. 11/3, SKORCOV 7, Földesi 4, Kurucz 5/3, Uduoise. Edző: Brane Savic
Bonyhád: Pupp 2, Géringer 5/3, SZALAI M. 12/6, BAKI 22/9, Tömösváry 6/3. Csere: Heimann 2, Csizmadia A., Pavlík B., Kékesi, Sáfrán 2, Kupai. Edző: Jan Pavlík