Atlétikai világbajnokság

2023.08.27. 09:33

Szemerei Levente a 40. leggyorsabb maratonista a budapesti világbajnokságon!

A Szekszárdi Sportközpont hosszútávfutója 2:17:20 óra alatt teljesítette a 42,2 kilométeres távot Budapest belvárosában, amivel egyéni csúcsot nem döntött, de helyezésben elérte előre kitűzött célját.

Forrás: MTI

Fotó: Czeglédi Zsolt

A világbajnokság előtt egyéni csúcsdöntést és a 40-60. közötti helyezést tűzte ki célként Szemerei Levente, aki szépen felépített futással a 42,2 kilométeres táv második felében fokozatosan jött fel az élmezőnyre. A nagy melegben végül az idején nem tudott javítani a szedresi hosszútávfutó, 40. helyezésével viszont elégedett lehet.

A budapesti világbajnokság zárónapjának első aranyérmét az ugandai Victor Kiplangat szerezte meg. Ez volt minden idők leggyorsabb futása (2 óra 8 perc 53 másodperc), amit magyar földön mutattak be versenykörülmények között ezen a távon. Az izraeli Maru Teferi lett végül a második, míg az etióp Leul Gebresilase a harmadik. A címvédő etióp Tamirat Tola 38 kilométernél feladta a versenyt.

19. Atlétikai világbajnokság, Budapest, férfi maratoni
1. Victor Kiplangat (ugandai) 2:08:53, 2. Maru Teferi (izraeli) 2:09:12, 3. Leul Gebresilase (etióp) 2:09:19... 40. Szemerei Levente 2:17:20 óra