OTP Bank Liga

2023.10.21. 10:00

Zalaegerszegen is folytatná válogatott szünet utáni jó szereplését a Paks

A ZTE FC vendégeként lép ma pályára a Paksi FC az OTP Bank Liga 10. fordulójában. A hazaiak a negyedik, az atomvárosiak a második legjobb formában lévő csapat a mezőnyben.

A paksiak (fehérben Hahn János) Zalaegerszegen is folytatnák veretlenségi sorozatukat

Fotó: Árvai Károly

Az Európa-bajnoki selejtezők után folytatódik a pontvadászat az első osztályban, és azon vannak a zalaiak, illetve a paksiak is, hogy folytassák jó sorozatukat. Szappanos Péter, az atomvárosiak és a nemzeti csapat kapusa lapunknak adott interjújában elmondta, a válogatott szüneti első mérkőzés veszélyes tud lenni, ám a közelmúltat böngészve csapata jó előjelekkel várhatja zalaegerszegi összecsapását.

A legutóbbi öt válogatott ablak utáni első mérkőzésükön (a tavaly novemberi szünet után már a téli pihenő következett az NB I-ben) veretlenek maradtak a paksiak: a Puskás Akadémiát kétszer (4–1 és 2–0), a Mezőkövesdet (2–1) és a Budapest Honvédot egyszer (2–1) győzték le, míg a kispestiekkel egyszer 1–1-es döntetlent játszottak. Utoljára 2021 októberében, a Gyirmót otthonában kaptak ki 2–1-re. Érdekesség továbbá, hogy a felsorolt hat bajnoki közül ötször a PFC-nek kellett utaznia, ahogy most is Bognár György együttese lesz a vendég Zalaegerszegen.

A formájuktól nem kell tartaniuk a zöld-fehéreknek, hiszen az utolsó öt bajnokijukon tizenhárom pontot gyűjtöttek, amivel jelenleg a második helyet foglalják el a tabellán. A Zete teljesítménye viszont figyelemfelkeltő, hiszen a legutóbbi három fordulóban több pontot gyűjtött (ötöt), mint az azt megelőző haton összesen (hármat).

A kék-fehérek sikerében kulcsszerep jut a nyáron igazolt horvát Antonio Mancére, akinek duplájával az előző fordulóban, Mezőkövesden augusztus után győzött ismét a ZTE (2–1), vagy az Újpestről kölcsönbe érkezett francia Yohan Croizet-ra, aki gólt lőtt és gólpasszt adott Székesfehérváron (3–3). De mondhatjuk Boér Gábor rizikós húzását is, hogy Senkó Zsombor helyett Gyurján Mártonnak szavazott bizalmat a kapuban. A Juventus utánpótlásában is megfordult 20 éves hálóőr bizonytalansága is kellett Fehérváron a pontvesztéshez a 99. percben, a következő két bajnokin viszont az egerszegiek szereztek gólt a 98. és a 85. percben, vagyis bárhogy is alakuljon a mai találkozó, nem érdemes a hármas sípszó előtt másik csatornára kapcsolni a televízióban.

„Tudjuk, hogy a ZTE igazolt néhány támadó játékost, akik játékban magas minőséget képviselnek, így őket mindenképpen féken kell tartanunk. A kulcs nem más, minthogy a saját játékunkat kell játszanunk, ami eddig hozta a győzelmeket” – fogalmazott Osváth Attila, a paksiak jobbhátvédje.