Férfi kézilabda

2023.11.29. 15:00

Kétség sem férhetett a Hőgyész sikeréhez a rangadón

Kilenc góllal is vezetett már a Hőgyészi SC, végül 27–22-re győzte le a mecseknádasdiakat a férfi NB II-es kézilabda-bajnokságban.

Szente Gábor parádésan védte a hőgyészi kaput

Fotó: Kiss Albert

Férfi NB II, E-csoport, 9. forduló
Hőgyészi SC–Expressz Zálog Mecseknádasd 27–22 (13–9)
Tamási, 120 néző. V.: Felhő, Öcsi
Hőgyész: SZENTE 1 – Teimel 2, Vald 2, MIKITA 7 (2), Gadányi 1, Pap Á. 3 (2), Szakcsi 4. Csere: Hudra (kapus), SZABÓ T., VOJKOVICS GY. 2, Vojkovics I. 1, Cseszkó 3, Pencs 1, Kovács F. Edző: Héger Zsolt
Kiállítások: 10 perc + piros lap, illetve 6 perc.
Hétméteresek: 6/4, illetve 4/1.

Az első tíz percben nem működött igazán a hőgyésziek védekezése (5–5) annak ellenére, hogy a kapusteljesítménnyel már akkor sem volt probléma. A félidő második harmadát viszont 4–0-val nyerte meg Héger Zsolt együttese, amivel – mint utólag kiderült – el is döntötte a találkozó sorsát. A második játékrészben tovább nyílt az olló, az 53. percben Vojkovics István találatával kilenccel léptek meg a hazaiak (26–17), amin csak kozmetikázni tudtak a legvégén a mecseknádasdiak.

Héger Zsolt: – A játék minden elemében jobbak voltunk a Mecseknádasdnál, lényegében csak a gólkülönbség volt a kérdés.

A hőgyésziekre még két bajnoki mérkőzés vár ebben az évben, pénteken a PTE PEAC (kezdés: 19.30 óra), december 9-én a Nagykanizsa vendégei lesznek (16 óra).