Férfi kézilabda

2023.12.12. 11:46

A címvédő otthonában szakadt meg a Hőgyész remek szériája

Rangadónak indult, de a listavezető Nagykanizsa magabiztos győzelemmel ért véget a Hőgyészi SC utolsó őszi mérkőzése a férfi NB II-es kézilabda-bajnokságban.

Teimel Márkék vereséggel zárták az őszi szezont

Fotó: Kiss Albert

Férfi NB II, E-csoport, 11. forduló
Nagykanizsa–Hőgyészi SC 38–20 (18–10)
Nagykanizsa, 200 néző. V.: Hornyik, Zörgő
Hőgyész: Hudra – Teimel M. 1, Vald 2, Vojkovics Gy. 2, Gadányi, Szakcsi 3, SZŰCS 1. Csere: Szente, Farkas G. (kapusok), Szabó T., MIKITA 6 (1), Vojkovics I., Széles 2, Cseszkó 2, Pencs 1. Vezetőedző: Héger Zsolt
Kiállítások: 4, illetve 8 perc.
Hétméteresek: 3/2, illetve 2/1.

Rangadóra utaztak Nagykanizsára a hőgyésziek, ahol a címvédő és listavezető fogadta első számú kihívóját az őszi szezon utolsó fordulójában. A záró kört a második helyen váró vendégek azonban a 12. percben már 10–2-es hátrányba kerültek, köszönhetően annak, hogy ami az elmúlt öt mérkőzésen működött náluk, a most csődöt mondott.

A nyolcgólos különbséget a szünetig tartani tudta a HSC, de a második félidőben tovább nyílt az olló. Ritkán van olyan, amikor mindenki rossz napot fog ki, de ez egy ilyen volt a hőgyésziek számára. Rendre hibás döntéseket hoztak támadásban, védekezésben pedig nem értek fel a messziről és jól célzó kanizsai átlövőkre. Ennek következtében a 37. percben már tíz gól volt közte (22–12), ami alá már nem tudtak menni a folytatásban.

Héger Zsolt: – Végjátékos rangadóra készültünk, volt jól periódusunk, de érdemben nem tudtuk szorossá tenni a mérkőzést. Ennyivel nem volt jobb a Nagykanizsa, de megérdemelten nyert. Ahogy mondani szokás, együtt nyerünk, és együtt veszítünk.

Az őszi szezont a harmadik helyen zárta a Hőgyész, amelyre tavasszal három mérkőzés vár még az alapszakaszban. Az biztos, hogy februárt 17-én Nagyatádra, 25-én pedig a NEKA U21-es csapatához látogat Héger Zsolt együttese, amely a találkozók eredményeitől függetlenül a felsőházban zár.