A válogatott kapitánya vezette győzelemre a Győrt a KSC ellen

A Tarr KSC Szekszárd a női kosárlabda NB I. nyolcadik fordulójában egy végig kiélezett csatában mindössze egyetlen ponttal maradt alul a Győr otthonában.

Finta Viktor

Boros Júlia (a labdával) harcos játékával a szekszárdi csapat egyik legjobbjává nőtte ki magát

Nagy volt a tét, s idegesen kezdett mindkét csapat, hol az egyik, hol a másik oldalon volt az előny. A KSC elsősorban magas emberei révén volt eredményes, Monroe és Westbeld is jól dolgozott a palánkok alatt az ex-szekszárdi Goree és a kanadai Carleton ellenében. A győriek kinti dobásaikkal tartották magukat, a fiatal Gyöngyösi két triplát is értékesített. A félidőben 36–40-et mutatott az eredményjelző.

A harmadik periódusban sokáig őrizte kicsinyke előnyét Djokics Zseljko csapata, amely kőkemény védekezést kapott. Ugyanakkor mintha nem lett volna egyenlő a mérce, a kék-fehérek legkisebb kontaktusa is személyi hibát ért. A csapatkapitány, Theodoreán Alexandra a 28. percben begyűjtötte az ötödik faultját, így kipontozódott. A negyed utolsó pillanataiban Dubei bedobta mindkét büntetőjét, s egy ponttal átvette a vezetést a házigazda (54–53), lelkes drukkerei legnagyobb örömére.

A magyar válogatott kapitánya átmentette jó sorozatát az utolsó tíz percre is, pontjaival ellépett a Győr (32. perc: 61–53). Ekkor a szintén az olimpiára készülő Horváth Betti vette a vállára a csapatát, s visszahozta egy duplával és egy triplával a kék-fehérek reményeit. Ehhez tett hozzá a hosszú kihagyás után visszatérő Miklós Melinda is egy távolit, majd Sztanacsev egyenlített egy ziccerrel (37. perc: 68–68). A végjátékban azonban az euroligás győriek koncetráltak jobban, Goree és Ruff-Nagy büntetőivel begyűjtötték a hatodik győzelmüket.

A KSC a harmadik vereségét szenvedte el a bajnokságban. Mindhárom szoros meccs volt, a TFSE-MTK-tól kettővel, a BEAC-tól hárommal, Győrött pedig mindössze egyetlen ponttal kaptak ki. Nincs veszve tehát semmi, keményen kell dolgozni tovább, aminek meglesz majd a hozadéka.

JEGYZŐKÖNYV

SERCO UNI GYŐR – TARR KSC SZEKSZÁRD 72–71 (19–17, 17–23, 18–13, 18–18)

Győr, Egyetemi Sportcsarnok, 400 néző. Játékvezetők: Cziffra Csaba, Frányó Péter, Földesi Ádám.

GYŐR: Slocum 8/6, Dombai 4, GYÖNGYÖSI 9/6, Carleton 9/6, GOREE 13. Csere: Ruff-Nagy 6/3, DUBEI 16/9, Molnárová, Török 7/3, Hegedűs, Bach. Edző: Cziczás László

SZEKSZÁRD: Horváth 8/6, Holcz, BOROS 13/6, WESTBELD 14, MONROE 11. Csere: Árvai, Sztanacsev 8/6, Theodoreán, Krnjics 4, Mányoky 7/3, Miklós 6/6. Edző: Djokics Zseljko.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 5–6. 8. perc: 14–12. 12. p.: 23–22. 17. p.: 32–38. 24. p.: 42–46. 27. p.: 48–48. 34. p.: 65–55. 36. p.: 68–63. 38. p.: 68–68.

Kipontozódott: Theodoreán (28. perc).