Férfi kézilabda

2023.12.05. 11:40

„Magasabb szintű” védőmunka hozta meg a Hőgyész sikerét

Az első félidőben nyújtott pazar védekezésével a Hőgyészi SC 29–27-re győzött a PTE PEAC vendégeként a férfi NB II-es kézilabda-bajnokság hétvégi fordulójában.

Szakcsi Dávid (balra) támadásban, Szabó Tibor (középen) védekezésben nyújtott kimagaslót

Fotó: Kiss Albert

Férfi NB II, E-csoport, 10. forduló
PTE PEAC–Hőgyészi SC 27–29 (10–16)
Pécs, 120 néző. V.: Juhász I., Szilágyi G.
Hőgyész: HUDRA – Teimel 2, Vald 4 (3), MIKITA 4, Gadányi 1, SZAKCSI 9, Pap Á. 3. Csere: Farkas G. (kapus), SZABÓ T., VOJKOVICS GY. 1, Cseszkó 1, Szűcs P. 4, Kovács F. Edző: Héger Zsolt
Kiállítások: 14 perc + kizárás, illetve 4 perc.
Hétméteresek: 1/1, illetve 7/3.

Bujtás Bence, Pencs Barnabás, Széles Álmos és Szente Gábor sem tudta vállalni a játékot, így szűk kerettel, benne az Algyőről kettős játékengedéllyel igazolt fiatal Szűcs Péter Gergővel utaztak Pécsre a hőgyésziek. Ott volt viszont az a Szabó Tibor, akinek vezérletével az első félidőben remekül működött a vendégek védekezése, így mögöttük Hudra Milánnak is „könnyű” dolga volt. A tíz kapott gólnak a fele blokkról lepattanó volt, miközben a támadójáték is jól szuperált, így a szünetre hatgólos előnnyel ment a Hőgyész.

A második félidőben nyitott, 4-2-es és 3-3-as védekezéssel is próbálkoztak a baranyaiak, ekkor többet is hibázott Héger Zsolt együttese, de a nyolc perc alatt összeszedett öt kétperces kiállítása miatt három találatnál nem tudott közelebb kerülni vendégeihez a PEAC. Sőt, hét perccel a vége előtt visszaállt a hatgólos különbség (21–27), innen tudtak a végén kozmetikázni a hazaiak.

Héger Zsolt: – Elégedett vagyok a csapat teljesítményével, olyan védekezést, mint amilyet az első félidőben bemutattunk, magasabb szinten láttam korábban. Ennek is köszönhetően magabiztos győzelmet arattunk a rutintalan Péccsel szemben.

Az őszi szezonból még egy forduló van hátra, a Hőgyész december 9-én, szombaton a címvédő és listavezető Nagykanizsához látogat (kezdés: 17 óra).