Női kézilabda

2023.12.12. 14:00

Nem csak a Siófokkal kellett megküzdenie a Fekete Gólyáknak – képgalériával

Vereséggel zárta a női NB II-es kézilabda-bajnokság őszi szezonját a Szekszárdi Fekete Gólyák KC, miután hazai pályán 30–25-re alulmaradt a listavezető Siófok KC-vel szemben.

Teol.hu

Farkas Anita tíz góllal zárt a Siófok ellen

Fotó: Mártonfai Dénes

Női NB II, E-csoport, 11. forduló
Szekszárdi Fekete Gólyák KC–Siófok KC 25–30 (9–16)
Szekszárd, 80 néző. V.: Drinóczi, Kiss Z.
Szekszárd: SCHELL – Szommer, FARKAS A. 10, Kapás 7 (2), Szmacska 4, Pataki 1, Szentes 3. Csere: Péti, Szalai (kapusok), Tompai, Müller K, Orbán E. Vezetőedző: Bordán Anna
Kiállítások: 4, illetve 12 perc.
Hétméteresek: 2/2, illetve 5/2.

Nem bízott semmit a véletlenre a listavezető, a legerősebb csapatával érkezett Szekszárd, ahol a hazaiak továbbra is tartalékosan készültek az idei év utolsó összecsapásukra. Schell Gabriella védéseivel és elsősorban Kapás Tekla góljaival a 16. percig tartották az eredményt (7–7), de Farkas Anita emberfogásos „kiszedésével” és az eladott labdákból, kihagyott helyzetekből könnyű gólokat lőttek a siófokiak.

A következő hat percet, miközben a nézők türelmesebb tagjai is folyamatosan háborogtak a játékvezetők egyoldalú ítéletei ellen, 6–1-re nyerték a Balaton-partiak, ami végül döntő különbségnek bizonyult. Mert bár a második félidő elején lendületesebben kezdett a vendégcsapat, Farkas „elkapta a fonalat” és góljaival kozmetikázni tudták a szekszárdiak a különbséget. A félidő utolsó tíz percben folyamatosan kapták a látogatók az ítélteket, kiállításokat, így a Fekete Gólyáknak sikerült a végére a legkisebb különbséget kialakítani.

Kapás Tekla góljaival tartotta magát az FGKC az első félidőben

Bordán Anna: – Technikai hibákkal kezdtük a mérkőzést, védekezésben a bal oldalunkon akadtak komoly problémák, de a félidő közepéig támadásban Kapás Tekla vezényletével és Schell Gabriella védéseivel tartottuk magunkat. A következő tizenöt perc eldöntötte a mérkőzés eredményét. Nehezen kialakított helyzeteinkből képtelenek voltunk gólt lőni, amiből ellenfelünk könnyű gólokat lőtt. Második félidőben Farkas Anita átlövéseivel, Szmacska Liliana góljaival zárkóztunk közelebb, védekezésünk teljesítménye hullámzó maradt. A játékvezetéssel nem szoktam foglalkozni, de most ők is megnehezítették a dolgunkat.

A Fekete Gólyák az ötödik helyen zárta az őszi szezont, tavasszal még három alapszakasz-mérkőzés vár a csapatra. Február 18-án Nagykanizsára utaznak a szekszárdiak, 23-án a PTE PEAC U21-es együttesét, március 10-én pedig a Nagyatádot fogadják a szekszárdiak, akik biztosan az alsóházban zárnak.

Az őszi szezon végeredménye

1.Siófok 11911362–28019
2.Mohács11902353–25918
3.NEKA U2111812322–27117
4.Nagyatád11614293–28713
5.Szekszárd11308284–2996
6.DKKA U2111308300–3406