2024.02.14. 14:05

Az első két negyedben alapozta meg a győzelmét az ASE U23-as csapata (képgalériával)

Két vereség után nyert újfent az ASE U23-as férfi kosárcsapata, amely az NB I/B 19. fordulójában az Eszterházy SC ellen győzött.

A paksi fiatalok két negyed alatt eldöntötték a találkozót

Az első félidőben megalapozta a sikerét az ASE, amely mindkét negyedet tízpontos különbséggel nyerte, s a záró felvonás előtt már 26 ponttal vezetett. Az atomosoknak 7 vereség mellett ez volt a szezonbeli 11. sikerük, s az ötödik helyen állnak a Zöld csoportban.

Férfi NB I/B, Zöld csoport, a 19. fordulóban
Atomerőmű SE U23–Eszterházy SC 91–74 (28–18, 25–15, 23–19, 15–22). Paks, ASE sportcsarnok, V: Polonkai B., dr. Danka P., Nagy B. ASE: Heimann 16/12, Géringer 14/6, Kékesi 11/6, Sövegjártó 10/3, Pajor K. 9/3, Pajor D. 8/6, Arnold 6, Sáfrán 5/3, Imre 5/3, Inalegwu 5/3, Bene 2, Nagy.

Valószínűsítem, hogy nem ez volt a legszínvonalasabb mérkőzése a fordulónak – összegzett Morgen Frigyes. – Mindkét csapat meglehetősen sok hibával játszott és mi magunkhoz képest kicsit fásultak is voltunk. A dobóformánkra nem lehet panasz, a mai napon az rendben volt azonban a zóna ellen szerettünk volna sokkal hatékonyabban támadni a körtéből illetve a festékből ezt azonban csak minimálisan tudtuk megvalósítani. Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez, igyekszünk átbeszélni a történteket és tanulni a szituációkból ezért szereplünk ebben a bajnokságban!” – tette hozzá a paksiak vezetőedzője.

Az ASE U23-as csapata legközelebb most pénteken 19 órától a Nagykőrösi Sólymok KE ellen lép pályára a Gesztenyés úton.

A bajnokság élcsoportja: 1. Dávid Kornél KA 17 győzelem/2 vereség, 2. Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 14/5, 3. SMAFC 1860 Soproni Egyetem 12/7, 4. Agrofeed UNI Győr 12/7, 5. Atomerőmű SE U23 11/7, ...14. (utolsó) Százhalombattai KSE 2/17.